Кредит під 0% або де мене обдурили?

Споживчий кредитЩе матеріали по темі:
Кредит на споживчі потреби
Як вибрати кредит
Як вибрати банк
Як оформити кредит
Кредит без довідки про доходи
Як не платити банку відсотки?!
Як я брав онлайн-кредит
Онлайн-кредит через агенство
Проблема з оплатою кредиту?
Реструктуризація боргу
Приватний кредит
Кредит пенсіонеру

Достаток товару на полицях супермаркету сьогодні вже нікого не дивує, а більшою мірою створює плутанину і непорозуміння серед простого населення. Так, бажаючи придбати товар у кредит, середньостатистичний покупець бачить одну і ту ж продукцію в різних супермаркетах і починає шукати інші переваги купівлі, віддаючи перевагу одному з магазинів.

Переважним плюсом у вирішенні даної стратегії можна назвати розстрочку. Банківський кредит поступається розстрочці за кількома параметрами, а саме:
- Простота оформлення. Паспорт, код і одна контактна особа. У той час як споживчий кредит вимагає до трьох контактних осіб;
- Миттєва відповідь. У випадку з розстрочкою затягувати з видачею категорично заборонено, так як клієнт піде у конкуруючий магазин, залишивши без доходу і кредитчика і продавця;
- Кошти не будуть витрачені на інші потреби. Так, отримавши кредит у банку, клієнт має можливість «розбазарити» кошти не за призначенням, а у випадку з розстрочкою у покупця немає вибору – тільки конкретний товар;
- Можливість безвідсоткового повернення коштів. Багато торгових точок пропонують своїм покупцям придбати товар в кредит без додаткових витрат.

З метою продати товар, багато продавців нав’язують своїм покупцям до основної покупки додаткове обладнання, з аргументом: «дуже важливе придбання» без якого використання основного товару буде не настільки комфортним і зручним. Але, клієнт, будучи не готовим до додаткових витрат, може погодитися на цю покупку тільки за умови кредитування, а формулювання – без відсотків, завершує роздуми на тему брати чи не брати.

Чи буває кредит без відсотків?
Буває, але відсотки не єдина стаття доходу, з клієнта можна здерти і під іншим формулюванням:
1. Товар відданий в кредит, продають без акцій, тобто, купуючи за готівку, клієнт за той же товар заплатив би менше грошей, ніж, оформлюючи його в кредит.
2. Товар куплений в кредит, є заставою за даній позиці. Як відомо з практики кредитування, будь-яка застава має бути застрахована. Значить, отоварюючись в розстрочку, клієнт оплачує страховку, на відміну від покупки готівкою.
3. Кредитний договір має пункти, не оголошені в день оформлення: плата за супровід кредиту або щомісячна комісія. У наслідку, оплачуючи кредит, вже касир озвучить клієнту суми додаткових витрат.
4. Комісійний збір банку, через який буде здійснюватися платіж, який може обійтися клієнту від п’яти до двадцяти гривень щомісяця. І якщо помножити цю суму на (припустимо договір, укладений на три роки) 36, то отримуємо значну різницю.
5. Погашення усієї суми кредиту супроводжується довідкою «про закриття кредиту», яка коштує від 20 до 50 грн. Щоб уникнути непорозумінь, позичальник часто готовий заплатити за довідку і з упевненістю забути про борг.

У сукупності всі перераховані «виверти» при бажанні купити товар у кредит, можуть дати той же фінансовий результат, що і споживчий кредит, оформлений у стінах фінансової установи, а не на прилавку супермаркету.

Тому прошу Вас – не поспішайте підписувати кредитний договір, прочитайте його спокійно і вдумливо, не соромтеся читати. У банках цілі відділи юристів, без кінця перечитують договори, постійно вносячи зміни. А що говорити за людину, яка вперше бачить даний текст, ще й дрібним шрифтом. В принципі, можна не читати, якщо Ви змусите продавця показати «пальцем» у договорі важливі пункти. І тільки після цього приймайте рішення.

Викликають сумнів деякі умови? Розвертається і йдіть. Ви з легкістю знайдете цей же товар, але вже з іншим кредитним договором.

4 комментариев к записи “Кредит під 0% або де мене обдурили?”

 1. Юля пишет:

  Недавно брала споживчий кредит на 6 місяців під 0% в популярному інтернет-магазині. Кредит надавав OTP банк. Звичайно ж, спливла страховка. Тому на сумі 1100 грн – переплата виходила близько 220 грн., Про що чесно попередив співробітник банку. Але я не шкодую – пройшов всього тиждень з моменту взяття кредиту, цей товар в магазині виріс в ціні на 50 грн.

 2. Женя пишет:

  Кредиту під 0% не буває, тому що банк розориться. Якщо ви не сплачуєте відсотки, значить ви будете платити комісію або страховку в тій же сумі, що платили б відсотки. Безкоштовний сир лише в мишоловці.

 3. Влад пишет:

  Кредитів під 0% не буває в принципі. Це все – рекламні і маркетингові ходи супермаркетів і банків. Тому переплатите ви в кожному разі. Сума переплати залежатиме від банку який ви виберете.

 4. Ірина пишет:

  Ну звичайно ж кредитів під 0% не буває, це просто хороший спосіб привернути клієнтів. Вся переплата заздалегідь включена у вартість товару, і у банку з магазином про це є попередня домовленість. Порівняйте вартість цього товару в даному магазині з пропозиціями інших магазинів або інтернет-магазинів, вона завжди буде вище.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Як оформити кредит

Ще матеріали по темі: Кредит на споживчі потреби Як вибрати...

Як вибрати банк

Ще матеріали по темі: Кредит на споживчі потреби Як вибрати...

Закрыть