Реструктуризація заборгованості

Проблема з  оплатою кредитуЩе матеріали по темі:
Кредит на споживчі потреби
Як вибрати кредит
Як вибрати банк
Як оформити кредит
Кредит під 0% – обдурили?
Кредит без довідки про доходи
Як не платити банку відсотки?!
Як я брав онлайн-кредит
Онлайн-кредит через агенство
Проблема з оплатою кредиту?
Приватний кредит
Кредит пенсіонеру

У випадку адекватної поведінки позичальника, банк може піти назустріч і запропонувати один з варіантів реструктуризації кредитної заборгованості .

Кредитні канікули
Найсприятливішим і вигідним саме для клієнта варіантом вважаються «кредитні канікули». Суть даної банківської послуги в тому, що клієнту переглядають графік платежів і затверджують новий, в якому наступні три місяці клієнт платить тільки нараховані відсотки, а тіло кредиту не оплачується. Потім ці не оплачені три тіла кредиту поділяють на кількість місяців до кінця терміну кредиту і рівномірно розподіляють по місяцях. Наприклад, тіло за один місяць становить 300 грн., а до кінця терміну залишилося 6 місяців, тоді:

300/6 = 50 грн. – сума , на яку потрібно збільшити наступні платежі;
300 +50 = 350 грн. – тіло кредиту на всі наступні місяці.

Як видно з прикладу, даний вид реструктуризації дає можливість клієнту не платити по тілу кредиту цілих три місяці (цілком достатній термін, щоб знайти іншу роботу), з умовою незначного підвищення наступних платежів .

Дійсно зручний спосіб, але раз на місяць все одно доведеться приходити в банк для оплати відсотків (тільки відсотків). І ще – так як сума кредиту щомісяця не зменшується, то відсотки будуть нараховуватися у тому ж обсязі, без зменшення .

Ануїтет
Наступним варіантом, на який може розраховувати клієнт у важкій для нього ситуації – це переведення щомісячної оплати з класичного варіанту на ануїтет. Дана пропозиція передбачає щомісячну оплату рівними сумами протягом усього строку. У “класиці” клієнту нараховуються відсотки на залишок заборгованості, тому останні платежі по кредиту будуть зовсім малі, тоді як перші – набагато вищими. Переходячи на ануїтет, ми перекладаємо частину платежу на кінець кредиту, тим самим зменшуючи сьогоднішній платіж. Завантаживши кредитний калькулятор, ви можете самостійно (трохи поекспериментувавши з різними видами платежів), переконатися в цьому.

Перехід на ануїтет , можна назвати найбільш вигідним видом реструктуризації з тієї причини, що клієнт в даному випадку не несе додаткових витрат .

Пролонгація
Під пролонгацією мають на увазі збільшення терміну вашого кредиту. Збільшуючи термін кредиту, залишок тіла ділиться на кількість місяців, що залишилася. Тоді виходить, що тіло кредиту значно зменшується. А значить клієнт сьогодні буде платити трохи менше, проте набагато довше. Варто відзначити, що дана процедура не стільки полегшує сьогоднішнє становище позичальника, скільки збільшує його витрати в майбутньому. З усіх видів реструктуризації, дана пропозиція найбільш невигідна для клієнта.

Якщо клієнт не звертається в банк, і не попереджає про свої життєві зміни, то служба банківської безпеки розцінює це як злісне порушення боргових зобов’язань, і відповідно реагує на це. Насамперед клієнту повинен зателефонувати менеджер банку та уточнити обставини, за якими ви не внесли щомісячний платіж. Наступною дією має бути лист з повідомленням про виникнення простроченої заборгованості, і з проханням її закрити. Далі на адресу клієнта відправляється лист з вимогою: «терміново закрити прострочений платіж». У разі і подальшого ігнорування клієнтом прохання банку, справа передається юристам .

У юридичній службі будь-якого банку вже не намагаються йти назустріч клієнту. Ці фахівці мають вже великий досвід судової практики щодо повернення грошових коштів, тому їм легше подати до суду, ніж умовляти клієнта.

Справа, що потрапила в суд, скоріш за все буде виграна банком. Але важливіше інше – та справа, яка передається до суду, вже має на своєму рахунку штрафні санкції банку – пеню на прострочену заборгованість, судові витрати (державне мито та технічне обслуговування). У сукупності всі перераховані витрати збільшують заборгованість в рази, але і на цьому банк не зупиняється. Навіть після рішення суду, на заборгованість нараховуються відсотки і пеня. Через деякий час справа повторно подається до суду на суму різниці між сьогоднішньою заборгованістю і цифрою, затвердженою минулим судом. Загалом, справа набуває вигляду замкненого кола, з якого практично не можливо буде вибратися.

Щоб виключити ймовірність виходу на прострочену заборгованість, ваше першорядне завдання – це реструктуризація кредиту, за будь-яку ціну. Навіть ціною нестандартної поведінки у банку або настирливою постійною присутністю . Для вас це не важливо. Важливо потім не пошкодувати про власну бездіяльність .

Не буде зайвим нагадати, що кожен клієнт, у якого виникла прострочена заборгованість, одночасно з цим набуває негативної кредитної історії, яка не дозволить надалі оформлення кредиту ні в одному банку України .

Як би там не було важко вам у житті, варто не забувати про щомісячні платежі. І чим частіше і чим більше ви будете платити, тим менше втратите в грошовому та моральному еквіваленті. Необхідно чітко усвідомити той факт, що ніхто , крім вас, кредит не закриє – все одно доведеться платити, і ніяка реструктуризація не допоможе.

1 комментарий к записи “Реструктуризація заборгованості”

  1. Ольга пишет:

    Дуже корисна інформація! Я працівник банку, але навіть мені не були відомі всі нюанси та юридичні аспекти погашення кредиту. Так сталося, що ця проблема і для моєї сім’ї зараз актуальна. Як приємно отримувати безкоштовні якісні консультації на одному сайті! Зручно і просто! Спасибі велике за вашу працю.

Оставить комментарий

Боб
Читайте ранее:
Проблема з оплатою кредиту! Що робити?

Ще матеріали по темі: Кредит на споживчі потреби Як вибрати...

Онлайн-кредит через кредитне агенство

Ще матеріали по темі: Кредит на споживчі потреби Як вибрати...

Закрыть