Спрощена система та дохід підприємця

EP

В зв’язку із змінами до Податкового Кодексу, якими зменшено суму доходу для 3 групи підприємців – спрощенців з 20 млн до 5 млн грн, виникло питання, чи необхідно спрощенцю 3 групи, дохід якого в 2015 році був більшим від 5, але меншим від 20 млн грн переходити на загальну систему оподаткування.

Конституційним Судом України наголошено, що до події чи факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. І дія закону поширюється тільки на ті відносини, які виникли після набуття ним чинності. 

Крім цього,  коли норма ПКУ чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього ПКУ, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів  суперечать між собою та припускають неоднозначне трактування, внаслідок чого є можливість  прийняти рішення  на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків (п. 56.21 Податкового кодексу України).

Тому, підприємці – платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн грн, але не перевищили обсяг доходу 20 млн грн, мають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році.

Але якщо протягом 2016 року будуть отримані доходи більше 5 млн грн, підприємець зобов’язаний перейти на загальну систему з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому відбулося таке перевищення.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Підприємцю
Автокредит
УВАГА! Транспортний податок в 2016 році

Податковим Кодексом з 1 січня 2016 року змінено умови транспортного...

EP
Хочете бути спрощенцем – не майте боргу!

Відповідно до ст.299 Податкового кодексу, реєстрація платника єдиного податку є...

Закрыть