
Публікуємо ще один дуже цікавий та повчальний лист читача сайту. Спасибі йому величезне!
“Найяскравіша емоція, яка існує у позичальника – страх! Саме він змушує його робити помилки і дурощі, руйнувати своє життя і життя близьких.
Найпоширеніші страхи позичальників (на швидкоруч, за мотивами сотень дзвінків):
1.Страх втратити все.
Позичальник, який заклав своє майно, боїться втратити не тільки предмет застави, але і все інше майно: автомобіль, землю, телевізор, ¼ частини в приватизованій квартирі, тобто все-все.
Як боротися, що «працює»: 1. Підвищити рівень освіти 2. Зрозуміти – що і як може забрати банк. 3. Скинути з себе все майно на своїх близьких людей. 4. Мати контакт юриста, який порадить та захистить.
2. Страх перед виселенням.
Є страх, що якщо «я раптом не заплачу навіть 1 внесок, то завтра опинюся на вулиці». При цьому, коли настане це завтра, розібратися не було часу.
Як боротися, що «працює»: 1. Знову-ж таки – освіта 2. Зрозуміти, скільки триває процедура стягнення (це можуть бути роки) 3. Зміцнити підходи до житла. 4. Зібрати команду або записатися в самооборону, вчити основи самозахисту.
3. Страх перед юристами банку
Надуманий страх. Заради інтересу подивіться, як виглядають юристи в юридичних відділах банків або ті, котрі приходять в суд. Хіба Вас лякають студенти?
4. Страх першого неплатежу.
Самий суперечливий страх. Платити чи не платити? Якщо я не заплачу, то підуть штрафи і пені! Ааааа – все пропало…
Однак, можна розглядати ситуацію і з дещо іншого кута зору – в неплатежах є і деякі плюси:
1. Програми реструктуризації в банках написані «ТІЛЬКИ ДЛЯ ПРОБЛЕМНИХ КРЕДИТІВ»!
2. У вас з’являються живі гроші
3. Штрафи та пені при реструктуризації можна і списати.
Зрозуміло, що не платити при залишку в пару тисяч, не розважливо. І рішення приймати потрібно виважено і обачливо,
5. Страх втрати репутації
Багато хто боїться, що якщо він не буде платити, то це погано, його засудять оточуючі. А ще й дані потраплять в Бюро кредитних історій і потім ніколи кредит не вдасться отримати. А хіба Ви збираєтеся ще раз брати кредит? )
А який страх у Вас? Що потрібно зробити?
Сісти, розібратися. Зрозуміти, як боротися. Читати і ще раз читати! Кожне ваше знання кредитної проблеми економить вам гроші!
Прорахувати наперед, які небезпеки чекають. Придумати, як їх уникнути.
Зібрати однодумців. Об’єднати зусилля. Розробити план.
Вибрати юриста. Заздалегідь підготуватися.
Походити пару раз на суди до інших позичальників, щоб не боятися судів.
Стати на голову сильніше і розумніше, ніж зараз.
І тоді все вийде!”
Банки самі відштовхують позичальників в першу чергу своїми нечесними іграми, перекупництвом банківських баз даних клієнтів. Але найбільша проблема – це шантаж банків своїх клієнтів. Сам потрапляв у ситуацію, коли в базу даних банку, послугами якого я не користувався, потрапив мій телефон. Мене місяць тероризували дзвінками з погрозами і звинуваченнями у заборгованості.
Я трошки не зрозумів – коли у автора листа виникає момент появи перерахованих страхів? Якщо до оформлення кредиту, то навіщо брати його взагалі. Якщо після – то треба було думати і прораховувати все раніше.
Кредити, взагалі, щоб там хто і що не говорив, потрібна і корисна банківська послуга, яку гідно оцінив, і вже дуже давно, весь світ.
Просто треба зрозуміти, що це не “халява”, і що за все треба платити.
Хоча за нинішньої економічної та фінансової ситуації, звичайно, деякі з перерахованих страхів можуть виникнути, хоча, знову ж таки, при ухваленні рішення треба завжди закладати ймовірність виникнення форс-мажорних обставин.
З позиками краще взагалі не зв’язуватися, якщо є така можливість. Робити це слід тільки в крайньому випадку. Банк ніколи не упустить своєї вигоди і клієнт втратить значно більше. Сюди слід додати систему штрафів, яка є, приміром, у Приватбанку, і все стає ясно і страшно.
Погоджуся з Ігорем: перед тим як брати кредит, потрібно тверезо поміркувати як і за який період ви його зможете безболісно погасити. Якщо це важко, краще взагалі відмовитися від цієї затії.
Кредити слід брати, якщо чітко прорахувати свої можливості і дії. Треба неодмінно підстраховуватися на випадок неможливості віддати борг і готуватися юридично до будь-яких ситуацій.
Щоб взяти кредит, потрібно правильно оцінити свої платіжні можливості, до дрібниць, дуже детально розписати всі свої доходи і витрати, щоб справді не з’являлися подібні страхи.