Страхування кредиту

Страхование кредита

Можна сказати з упевненістю, що такий вид банківських операцій, як кредитування придбання майна, супроводжується великими ризиками неповернення позичених коштів. Щоб уникнути цієї ситуації, створено цілу систему, яка мінімізує банківські кредитні ризики.

Страхування кредиту – один з основних варіантів, що дозволяють дати додаткові гарантії як кредитору, так і позичальнику.

Так як ми розглядаємо питання кредитування, детальніше зупинимося на процедурі страхування застави, якою володіє кредитоотримувач, та яка є рухомим або нерухомим майном. Також потрібно мати на увазі, що крім страхування застави, надаються операції по страхуванню споживчих кредитів, страхування здоров’я та життя людини, а також виникнення її непрацездатності.

Страхування банківських кредитів відіграє дуже важливу роль у функціонуванні фінансово-кредитної системи. Сьогодні на ринку є безліч різних видів і програм страхування, які передбачають відшкодування страховиком коштів, у разі якщо позичальником не виконуються на належному рівні боргові зобов’язання по кредиту, або не здійснюється погашення відсотків.

Направлене кредитне страхування на захист банківських установ від можливих проблем з позичальниками, але здійснюється цей захист за рахунок саме позичальника. Кредитні ризики мінімізуються або зовсім усуваються, і таким чином, забезпечується фінансова безпека кредитора в разі виникнення неплатоспроможності позичальника, погіршення його фінансового стану або має місце неповернення ним кредитних коштів з інших причин.

Є два види страхування:
1. Страхування безпосередньо непогашення суми кредиту.
2. Страхування відповідальності позичальника за невиконання ним боргових зобов’язань.

Окрему роль в цьому питанні займає страхування іпотечного кредиту. Відповідно до ЗУ «Про Іпотеку» іпотекодавець повинен застрахувати предмет іпотеки на його повну вартість від різних ризиків випадкового знищення або псування. Крім страхування предмету іпотеки, банки вимагають страхування життя позичальника. Це дає їм упевненість, що в разі смерті або хвороби боржника, вони все-таки отримають свої кошти. Комплексна програма страховки включає в себе: страхування житлового та нерухомого майна від всіляких ризикових ситуацій, страхування життя, а також здоров’я, титульну страховку та страхування цивільної відповідальності при експлуатації закладеного майна.

На даний момент головна проблема страхування банківських кредитів полягає в тому, що банківська система є більш розвиненою, на відміну від системи страхування. Але оскільки операції з видачі кредитів є одним з головних способів отримання прибутку для банку, то послуги, що надаються страховими компаніями, стають все більш актуальними.

При оформленні в банку іпотеки Вам можуть висунути вимогу щодо того, що страхування нерухомого майна можна здійснити тільки в компаніях, з якими співпрацює саме ця банківська установа.

Потенційному позичальникові банківська установа в кращому випадку може запропонувати на вибір кілька акредитованих банком страхових компаній. Але, в основному, позичальникові пропонується лише одна конкретна компанія. Саме з нею клієнт і повинен буде укласти угоду щодо страхування нерухомості.

Відсутність чітких критеріїв та свободи у виборі страхових компаній призводить до зменшення конкуренції, і в подальшому може негативно позначатися на фінансовому становищі і інтересах позичальників.

Незважаючи на це, варто зазначити, що страхування за кредитами є необхідною і загальноприйнятою мірою захисту інтересів як банків, так і позичальників. А для більш ефективного розвитку кредитно-страхових відносин потрібна більш тісна взаємодію між банківською і страховою системами, а також розвиток конкуренції.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Строительные пирамиды
Як уберегтися від «будівельних» шахраїв

Як би сумно це не звучало, але на сьогоднішній день...

Реструктуризация
Міняємо банк-кредитор

Ми вже говорили про процедуру вимушеної заміни позичальником банку-кредитора (в...

Закрыть