Таможня «труситиме» завзятіше?

Mutnutcja

В інформаційних ресурсах Тернопільської та Закарпатської областей з’явилась інформація, що відповідно до розпорядження Державної фіскальної служби, митниці посилюють митний контроль. Звичайно – тимчасово, і «з метою захисту митних інтересів та підтримки митної безпеки України і області, зокрема, в умовах ймовірної терористичної загрози миру та стабільності в державі». Навіть попросили вибачення за «можливі тимчасові незручності».
Але всі ми прекрасно розуміємо, що це означає на практиці для нас – величезні черги на кордоні (відповідно – збільшення ціни питання пропуску, і як наслідок – ціни імпортного товару), значна (і нібито – обґрунтована захистом наших інтересів) затримка із пропуском поштових відправлень за кордону, на яку вже зараз багато отримувачів звертає увагу.
Задався питанням – чому тільки тепер? Адже терористична загроза існує із самого початку війни на сході країни. І теракти в Парижі цю загрозу не збільшили. Знайшов єдине логічне пояснення – будь-якими шляхами перешкодити виводу валюти за кордон, навіть для закупівлі товарів для власного споживання. А те, що це в рази збільшить корупцію на митниці – лише побічний ефект. Хоча, можливо я помиляюсь, і збільшення корупційних доходів – основна причина?
Задався наступним питанням – юридичне оформлення такого рішення. І не знайшов ніяких документів. Ні на сайті ДФС та її обласних служб, ні на всезнаючому порталі rada.gov.ua. При цьому, прекрасно знаю стиль податківців – в їх листах та роз’ясненнях завжди даються повні дані нормативних документів, на які вони зсилаються. Можливо, розпорядження голови ДФС було надано в усному вигляді, в ході якоїсь наради? І чому тільки дві області кинулись виконувати це розпорядження? А якщо це пов’язано із критичним станом на Закарпатській митниці, то при чому тут Тернопіль? Та й виправити ситуацію з корупцією на митниці можливо лише за реального, а не показного бажання влади. А якщо це бажання відсутнє, не допоможуть ніякі вказівки, рішення, розпорядження чи закони.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Митниця
Овердрафт
Транспортний податок при заміні двигуна

Транспортний податок сплачують власники легкових автомобілів, що використовувалися до 5...

Litcenzia_alkohol
Відмінено бланк ліцензії

Згідно зі ст. 18 Закону №481 від 19 грудня 1995...

Закрыть