Транспортний податок – лише для багатих?

Nalog

Транспортний податок в 2016 році

Завершуємо ознайомлення із податками на майно ще однією «інновацією» КабМіну – транспортним податком, який, на перший погляд, заплатять лише дуже багаті люди. Але не все так просто. Розберемось детальніше.

Транспортний податок в сумі 25 тисяч гривень в 2015 році мають платити власники легкових автомобілів з об’ємом циліндрів понад 3000 см. куб, та які використовувались до 5 років. Здається, все зрозуміло та просто. Людина, яка може придбати автомобіль за 100 тисяч доларів, знайде ще 1 тисячу в рік на сплату цього податку.

Але зверніть увагу, що в Податковому Кодексі вжито термін «використовувалися до 5 років». Не рік випуску, не рік придбання чи ввезення в Україну або розмитнення, не «використовувались за кордоном чи в Україні», а просто – «використовувались». Це дає податковій можливість самостійно, лише своїм роз’ясненням встановити, чи сплачуватиме цей податок власник автомобіля, наприклад, 1980 року випуску, який купив його за кордоном і поставив на облік в Україні в 2013 році.

На мій офіційний запит з цього приводу місцеві податківці відповісти не змогли і направили його для розгляду в обласну податкову.

Сплачувати транспортний податок мають і фізичні (в тому числі – не громадяни України), і юридичні особи.

Якщо автомобіль придбаний на протязі року, податок буде нарахований з місяця, в якому перейшло право власності. Наприклад, якщо в липні, то сума податку буде становити
(12 – 6) / 12 * 25000 = 12500 грн. А продавець має сплатити за свої «місяці власності».

Податок буде сплачуватись вже в цьому році, на підставі податкових повідомлень-рішень, в яких будуть вказані суми до сплати та реквізити рахунку. Такі повідомлення податкова має направити громадянам до 1 липня. Розрахунок суми проведе податкова самостійно, на підставі даних, отриманих від реєстраційно-екзаменаційних відділень (зараз вони називаються «Центри надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів»). Оплатити потрібно протягом 60 днів після отримання такого повідомлення.

Юридичні особи мусять вираховувати суму податку самі, до 20 лютого подати декларацію, та сплачувати податок поквартально, протягом місяця після закінчення кварталу.

Цікаво, що не передбачено (поки-що) ніяких пільг з транспортного податку для нашої вищої влади – ВР, АП, КМ, які напевне, і будуть основними платниками цього податку. Тобто, як не крути, а платити цей податок будемо і ми всі – іншими податками до державного бюджету.

А виграє лише Київський міський бюджет, оскільки податок на майно (в який входить і транспортний податок) віднесений до місцевих.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Nalog
Що потрібно знати про земельний податок

Більшість громадян України мають у власності або в користуванні земельні...

Афери
УВАГА! Шахраї грабують кредитки!

Вчора до мене зателефонував давній знайомий та попросив надати консультацію....

Закрыть