Транспортний податок при заміні двигуна

Овердрафт

Транспортний податок сплачують власники легкових автомобілів, що використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
Сума податку досить значна, тому підприємливі українці почали переобладнувати свої авто, та ставити на них двигуни меншої кубатури. Цей процес, очевидно, став настільки розповсюдженим, що податківці дали своє роз’яснення щодо сплати  транспортного податку в такому випадку, суть якого зводиться до наступного.
Відповідно до пункту 33 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів…, затвердженого постановою КабМіну 07.09.1998 р. №1388, перереєстрація транспортних засобів проводиться, зокрема при переобладнанні транспортного засобу чи заміні кузова, інших частин, що мають ідентифікаційні номери. При цьому, Інструкцією про порядок здійснення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів (Наказ МВСУ  №379 від 11.08.2010 р), передбачено, що при перереєстрації транспортних засобів свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) підлягає заміні на загальних підставах.
Тобто при переобладнанні легкового автомобіля (в т. ч. – при заміні двигуна на двигун з об’ємом до 3000 куб. см), необхідно перереєструвати  авто в органах внутрішніх справ та отримати нове свідоцтво про реєстрацію (технічний паспорт), з датою проведення реєстрації.
Із вищесказаного робиться несподіваний висновок – таке переобладнання легкових автомобілів стає новим юридичним фактом, не пов’язаним зі сплатою цього податку, отже, статтею 267 ПКУ не передбачено проведення перерахунку сплаченого транспортного податку за звітний рік.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, ДФС
Litcenzia_alkohol
Відмінено бланк ліцензії

Згідно зі ст. 18 Закону №481 від 19 грудня 1995...

EP
Як заповняти книгу обліку доходів і витрат

Книгу обліку доходів і витрат зобов'язані вести підприємці - спрощенці...

Закрыть