УВАГА! Шахраї грабують кредитки!

Афери

Вчора до мене зателефонував давній знайомий та попросив надати консультацію. Він виставив на продаж на безкоштовній дошці оголошень речі, які стали йому вже непотрібні. Ціну вказав дещо завищену, щоб мати можливість торгу. До нього зателефонував потенційний покупець, який готовий був купити ці речі. Причому, покупець не особливо турбувався, чи буде знижка та який стан товару. Тобто, розмова була дуже коротка – “Продаєте” – “Так, звичайно, продаю, для цього і оголошення розмістив”, “Ціна яка” – “Ціна вказана в оголошенні”, “Забираю все, гроші перераховую вже”. Але оскільки мій знайомий продає через інтернет вже не вперше, має досить великий досвід у цій справі, він відразу запідозрив недобре. І зателефонував мені. Я порадив єдине – дати для перерахунку коштів номер картки із нульовим балансом та відсутнім овердрафтом.
Мій знайомий так і зробив. За півгодини до нього зателефонував чоловік, який представився працівником Приватбанку, і проінформував, що на рахунок вказаної картки мають надійти кошти від юридичної особи. Але є кілька стандартних запитань, які він мусить задати. “Яка сума є на картковому рахунку”. Мій знайомий відповів влучно і правильно – “Я не пам’ятаю точно, але якщо ви працівник банку, то мусите знати самі”. Після цього було поставлене найголовніше питання “Зараз на Ваш телефон надійде СМС із паролем, який необхідно буде повідомити для завершення операції із переказу коштів”. Після цієї вимоги мій знайомий вже точно переконався, що має справу із шахраями, та надавати будь-яку інформацію відмовився. Йому почали погрожувати, що взагалі заблокують картку, адже гроші надійшли, і потрібно завершити операцію. На що мій знайомий відповів, щоб заблокували картку і більше йому не телефонували. За кілька хвилин зателефонував “покупець” із погрозами, що подасть в суд, що буде кримінальна відповідальність, що гроші вони перерахували, а товар потрібен негайно. Тобто, “давив на психіку”. Мій знайомий відповів, що його картка заблокована банком, ніяких грошей він не отримував і отримати вже не зможе, і якщо хочуть, то хай подають в суд. Ось така неприємна історія, в якій тільки обережність та передбачливість мого знайомого вберегла його від значних фінансових втрат.
Я зателефонував до свого колеги – начальника відділення Приватбанку, який розповів, що такий метод шахраями застосовується вже досить давно, але до цього часу на цей гачок все-ще потрапляють довірливі українці. Схема проста – використовується функція банкомату “видача коштів без картки”, для доступу до якої необхідно мати пароль з СМС, який надійде на “прив’язаний” до номера картки телефон. Отримавши цей пароль, злочинці знімають з картки всі кошти та “зникають”. А для отримання паролю шахраї використовують всі можливі “телефонні” методи – і залякування, і “довірлива” розмова, і гра на звичайних людських “слабинках”.
Можливо, найкращий варіант у такій ситуації – дати шахраям неправильний код, щоб вони його ввели в банкомат, буде зафіксована спроба доступу з неправильним кодом, можна буде вичислити банкомат, і через відео спостереження отримати хоч якусь інформацію про злочинців (тому-що телефонні номери, звичайно, використовуються разові). І дуже важливо повідомити про спробу шахрайства банк. В Приватбанку є спеціальний колл-центр, телефон 3700 (дзвінки з мобільних безкоштовні), і Вашу інформацію передадуть в банківську службу безпеки для подальшого розслідування.
Але пам’ятайте головне – якщо Ви цей код повідомили, повернути кошти назад буде майже неможливо. Тому ніколи, ні при яких обставинах, не повідомляйте пін-коди та паролі постороннім людям, навіть якщо це буде керуючий банком, Голова СБУ чи Генеральний Прокурор:))))

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

7 комментариев к записи “УВАГА! Шахраї грабують кредитки!”

 1. Кристина пишет:

  Мене через сайт ОЛХ хотіли так розвести. Ось номера шахраїв 0997528760 Діма, та нібито працівника банка 0567858076. Історія, як про мене, але я в паніці просто сказала, що підозрюю їх у шахрайстві. Після чого звернулася до знайомої бухгалтера, яка в свою чергу подзвонила до банку, і розповіла мою історію.Там підтвердили , що це шахраї. Люди не ведіться на шахраїв!!! Будьте обережні!!! Хай щастить!!!!

 2. Світлана пишет:

  Так, зараз шахраї стали дуже вправні та винахідливі, а самою легкою здобичю шахрая є люди які вперше щось продають або купують. Я вже попадалась на приманку шахраїв, тому зараз я з настороженістю відносюсь до покупок і продаж в інтернеті.

 3. Валентин пишет:

  Очень актуальная и нужная статья.

 4. Леонід пишет:

  Дуже актуальна стаття. Треба бути уважними та обережними. Обов’язково попередити своїх знайомих та друзів про такі випадки шахрайства.

 5. Натали пишет:

  Меня в прошлом году тоже пытались развести таким образом. Я сказала, что у меня карта социальная, и туда не могут приходить деньги от “юриков”. А если они действительно хотят купить, пусть делают обычное пополнение карточного счета.

 6. Борислав Мрижовий пишет:

  Зараз карткові шахраї стають все більш небезпечними та хитрими, тому коли справа іде з грошима або іншими цінностями, необхідно бути вкрай уважним. В мене друг також з цим зіткнувся, але при розмові зміг розкусити шахрая і навіть допоміг міліції його спіймати.

 7. Микита пишет:

  Це відносоно недавня, але вже знайома схема. І доволі брудна схема. Я чув, що правоохоронним органам спільно зі співробітниками слжбуи безпеки вже вдавалося затримувати таких махінаторів. У будь-якому разі слід бути обережним.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Nalog
Податок на нежитлову нерухомість

Верховна Рада, за поданням КабМіну, в черговий раз згадала про...

Nalog
Головне про податок на нерухомість

Збільшено податок на нерухоме майно Більшість повнолітніх громадян зобов'язані сплачувати...

Закрыть