Валютні кредити переведуть у гривню!

Іпотека

Останнім часом з’являється все більше проектів законів, що стосуються реструктуризації кредитів. Депутати ініціюють різні варіанти нормативно-правових актів на розгляд Верховної Ради України, для вирішення цього дуже складного і важливого питання.

Депутат Руслан Князевич, на думку багатьох фахівців, запропонував один з кращих законопроектів, який зареєстровано за номером № 4185а-2. Проголосувало за документ 289 народних обранців, що і послужило допуском даного проекту до другого читання.

Під дію Закону потраплятимуть тільки ті позичальники, у яких борг склав менше 1 мільйона гривень на 1.01.2014 р. При цьому необхідно, щоб процедура погашення грошових зобов’язань здійснювалася своєчасно.

Операції за договорами про реструктуризацію проводитимуться в банках таким чином. Перекази грошових позик будуть здійснені за офіційним курсом на день підписання сторонами відповідного документа. Ставка кредиту залишиться на колишніх умовах кредитного договору.

Експрес-аналіз даного законопроекту провели багато фінансистів та експерти в банківській справі. Наприклад, Михайло Демків, співробітник авторитетної банківської групи «Інвестиційний Капітал Україна», підкреслив, що саме цей проект є оптимальним на сьогоднішній день. За його словами, в ньому враховуються два важливі чинники. Перший – це те, що предмет іпотеки або застави є єдиним нерухомим майном, в якому проживає боржник. Другий момент полягає в тому, що в законопроекті чітко визначений максимальний розмір суми грошових зобов’язань – 1 млн. грн.

Важливо відзначити, що у народних представників є великий вибір законопроектів на дану тематику. Адже на обговорення депутатів представлено ще три документа.

Потрібно зауважити, що інші законопроекти мають суттєві відмінності між собою. Так, одні з них встановлюють правові норми, в яких позичальник має право провести операцію реструктуризації не тільки на його місце проживання, а й на інші об’єкти нерухомого майна.

Поряд з цим існують законопроекти, автори яких і зовсім хочуть дію норми поширити на всі валютні кредити без винятку. Так, під реструктуризацію можуть потрапляти автомобілі та інші предмети застави.

Водночас Микола Рудьковський у своєму законопроекті під номером 4185-1а запропонував до курсу валют на момент реструктуризації додати величину курсового ризику позичальника. Тобто розділити навпіл різницю курсу між обмінними засобами під час конвертації і на 01.01.2014 р. Отриману різницю потрібно буде помножити на суму невиконаних грошових зобов’язань позичальника. Хотілося б відзначити, що будь-які зміни санкцій, процентної ставки або інших договірних умов законодавчо заборонені.

А Михайло Опанащенко став ініціатором законопроекту, в якому запропоновано здійснювати конвертацію за курсом на момент отримання кредиту при ставці не більше 6,5 відсотка.

У разі якщо законопроект № 4185а-2 остаточно приймається ВРУ, то відповідним законом в майбутньому буде передбачено встановлення додаткових нових умов для реструктуризації кредитів. Наприклад, таких як перевірка на відсутність прострочення заборгованості боргових зобов’язань на число, вказане в тексті нормативного акту. Для позичальників є також можливість погасити кредитний борг до підписання договору про реструктуризацію.

Всі заходи, спрямовані Кабміном і парламентом на розробку такого необхідного закону є правильними і необхідними. І несуть не тільки соціальну справедливість і гуманність по відношенню до українців, як до позичальників, але й здатні істотно обмежити потенційні збитки від процесу конвертації, які тягарем лягають на банківські установи, і звичайно, перекладаються на інші банківські продукти.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

5 комментариев к записи “Валютні кредити переведуть у гривню!”

 1. Ellen Sharm пишет:

  Знайомі 5 років тому взяли оформили іпотеку в доларах, і це було їх величезною помилкою. Курс підвищився, і у них немає можливості виплачувати такі гроші. Намагаються перевести кредит в гривневий, але все безрезультатно. Представник Приватбанку вимагає віддати квартиру.

 2. Марія пишет:

  Хороша новина. А то багато хто потрапив у валютну кабалу, яку виплачувати будуть і їхні онуки. Це потрібно було пережити Майдан і війну, щоб прийти до рішення, щоб полегшити життя українцям, які потрапили в пастку ..

 3. Кирил пишет:

  Якщо всі кредити будуть в гривні це буде добре, менше будемо залежати від долара, тому що ніколи не знаємо що буде завтра. Але і гривня теж не стабільна – дві сторони медалі.

 4. Анна пишет:

  Частина грошей дійде, а частина десь загубиться, це ж гарантія. Тому що у нас така країна і такі чиновники, що вони не можуть, що б собі щось не взяти, чи не вкрасти. При тому, що закон ще не прийнятий, це тільки в планах.

 5. Руся пишет:

  Не знаю радіти чи плакати, але багато людей дуже багато втратять, а багато нагріють на цьому руки. Хоча це буде як свіжа хвиля для бюджету України, якщо звичайно ці гроші дійдуть до бюджету.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Афери
Депутати дозволять фінансове шахрайство?!

Відповідно до законопроекту № 4712, (зареєстрований 16.04.2014), передбачається декриміналізація або...

Процент по кредиту
Спеціальний реєстр малозабезпечених позичальників

Останнім часом в банківських колах все частіше можна почути пропозицію...

Закрыть