Валютний кредит:((( Все дуже погано?

Valjutnuj_kredit

Нинішня ситуація в банківському секторі, звичайно, змушує нервувати українських громадян, і задаватися цілком логічним питанням: «А що робити з валютними кредитами?». Черговою ідеєю щодо того, що слід зробити з валютними кредитами (зокрема – іпотечними позиками), був прийнятий 03.07.2014 р Верховною Радою за основу законопроект № 4185а. Даний документ є цілком збалансованим, враховує інтереси як вкладників, так і банківських установ. Давайте розглянемо його докладніше.
Враховуючи особливості затвердженого документа, громадяни, які оформили валютний кредит, отримують можливість здійснити реструктуризацію своєї заборгованості безпосередньо після письмового звернення до відділення банківської установи. З моменту звернення клієнта для вирішення даного питання, банк повинен виконати реструктуризацію заборгованості по встановленим вимогам. Однак тут також присутні винятки, на які необхідно звернути увагу. Здійснити реструктуризаційних процес валютної заборгованості матимуть можливість тільки ті громадяни, які брали дану позику під безпосередню заставу нерухомості, за умови, що дана житлова нерухомість є їх місцем проживання. Зверніть увагу, що реструктуризація валютної позики також виключається у тому разі, якщо останній був оформлений спеціально для ведення підприємницької діяльності. Введення подібних обмежень обумовлено можливістю виконання сумнівних операцій з реструктуризації валютних кредитів, які були оформлені для бізнесу, що проводяться нібито під виглядом реструктуризації валютних кредитів фізичних осіб.
На даний момент уряд збирається поширити умови даного законопроекту на всі кредити в іноземній валюті, які до цих пір є непогашеними населенням. При цьому, реструктуризації обов’язково підлягають усі ті валютні позики, які вже були передані факторинговими компаніями і решті фінустанов.
Відповідно до документа, на дату здійснення реструктуризації заборгованості, в обов’язки банку входить перерахунок тіла валютного кредиту, а також залишку боргу за відсотками. Здійснюється це за встановленим на 01.01.2014 офіційним курсом НБУ (7,99 грн.), а також на момент реструктуризації. Після цього здійснюється розрахунок різниці між сумою валютного кредиту станом на 01.01.2014 і безпосередньо на дату виконання реструктуризації. Облік даної суми відбувається окремо. В момент настання закінчення строків погашення кредитної заборгованості, кредитна сума повинна буде погаситися боржником в одноразовому платежі. Разом з цим, позичальник отримує безпосереднє право на використання пільги. Відповідно, банк має можливість списати суму курсової різниці по валютному кредиту. Однак у даній ситуації, пільга стане доступною позичальнику за умови, що заборгованість погашається в терміни і без затримок. Також необхідно відзначити той факт, що сума валютного кредиту, яка перераховується за старим курсом 7,99 грн. погашатиметься позичальником протягом усього терміну своєї дії, але тільки вже в національній валюті. У підсумку, боржник може продовжувати виплачувати залишок свого кредиту в гривні за курсом 7,99 грн., і таким чином будуть виключені всілякі валютні ризики.
В цілому, даний законопроект може дійсно допомогти у вирішення проблеми за старими валютними іпотечними позиками. Але пройшло вже три місяці, а документ «заглох» в надрах бюрократичного апарату. І не видно, коли Верховна Рада перетворить його в повноцінний Закон. Називається – продемонстрували сильне бажання допомогти громадянам України, але банківське лобі – сильніше, і його аргументи вагоміші.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

4 комментариев к записи “Валютний кредит:((( Все дуже погано?”

 1. Сергій Миколайович пишет:

  Валютний кредит в нашій країні – це смертельний вирок, який ви самі собі підписуєте. Потрібно бути авантюристом до мозку кісток, щоб незважаючи на постійно падаючий ВВП, рівень інфляції та безглузду політику МінФіну влізти в таку кабалу.

 2. Катерина пишет:

  Читаю статтю – все так оптимістично, надихаюче. А в кінці – облом) Так, нерозумно нашому народу сподіватися на подібні чудеса. В уряді більшість тісно пов’язані з управлінням банками. І ніхто, природно, не зацікавлений ці банки підставляти. Люди звикли до всього. Нехай і далі тягнуть цей непідйомний вантаж кредиту. Ну подумаєш – був 8, а став 15. Клієнти банку розуміли ж, що така ситуація теоретично можлива. Значить нехай розсьорбують, хто ж їм винен?

 3. Іван пишет:

  Люди, які взяли взяли валютні кредити в період 2009-2014 років, наступили на граблі своїх попередників, які брали ще до 2008 року при курсі 5 грн/долар. А закон цей навряд чи приймуть, у нас завжди люди за все розплачуються, а не банки.

 4. No Slavery пишет:

  Навіть вищевказаний законопроект, який блокується банківським лобі є не досконалим. Наш, кілька разів пограбований народ, заслуговує на краще.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Реструктуризація
ПРИВАТбанк
Думки про ПРИВАТБАНК

До статті "Чому ПРИВАТБАНКУ немає в рейтингу надійних банків" надійшов...

Kreditnoje_rabstvo
Ми – у кредитному рабстві

Редакції сайту надійшов лист читача, який ми вирішили опублікувати повністю...

Закрыть