Вибираємо КВЕДи

KVED3

Вибір кодів виду економічної діяльності (КВЕД) є дуже важливим і відповідальним процесом, від якого залежатиме вся подальша робота підприємця.
Це важливо, тому-що:
1. Від обраних видів діяльності залежить можливість обрання спрощеної системи оподаткування (групи єдиного податку). Про це буде окрема стаття.
2. Отримання доходу від видів діяльності, не зазначених у ЄДР, призведе до досить вагомих штрафних санкцій.
3. Договори на виконання робіт, надання послуг чи поставку товарів заключать лише за умови наявності відповідного КВЕДу.
Тому детально розберемо, як правильно підібрати КВЕДи.

На даний час діє класифікатор ДК 009:2010 “Класифікація видів економічної діяльності” (КВЕД-2010) 

  Класифікатор КВЕД-2010 (1.1 MiB, 272 скачиваний)


Використовуємо лише 4-значні КВЕДи.

Наведу практичний приклад кількох варіантів вибору. Підприємець, наприклад, планує займатись розведенням мишей:)))

Варіант 1. Скачуємо поданий вище файл, відкриваємо. Натискаємо одночасно клавіші Ctrl+F. З’являється форма пошуку. В графу «Найти» пишемо «миш». Звичайно, результатів пошуку не буде:))) Вносимо для пошуку «розведення». За допомогою кнопки «Найти далее» переглядаємо результати пошуку за цим словом. Єдиний варіант, який нас влаштовує – «01.49 Розведення інших тварин». Для додаткової перевірки шукаємо по слову «вирощування». Бачимо, що це слово стосується тільки рослин. Тому залишаємо в силі обраний раніше варіант. В багатьох випадках для пошуку необхідно проявляти кмітливість:)

Варіант 2. На офіційному сайті Держстатистики України.
Цей варіант пошуку кращий в тому плані, що при пошуку враховуються роз’яснення до видів діяльності, але набагато довший – адже інформації прийдеться переглядати набагато більше. Крім цього, потрібно підключення до інтернету.
Отже, в поле «Пошук кодів КВЕД-2005 або КВЕД-2010 за ключовими словами» вносимо слово «миш*» (саме із значком *). Знайдено 2 КВЕДи, які відповідають запиту. Переглядаємо знайдені 26.20 та 95.11. Вони стосуються комп’ютерів, і нам не підходять.

KVED1

Шукаємо по слову «розведення». Переглядаємо лише коди КВЕД-2010 та лише чотиризначні. Нас влаштовує «01.49 Розведення інших тварин», в поясненні до якого читаємо:
“Вирощування та розведення домашніх тварин (крім рибок):
- котів і собак
- птахів, таких як довгохвості папуги тощо
- хом’яків тощо
- розведення інших видів тварин”.

KVED2

Варіант 3. Раніше, за допомогою спеціального сервісу Держстатистики можна було задати запитання для отримання консультації від фахівців. Я кілька разів це робив, але жодного разу відповіді не отримав. А зараз навіть перейти на сторінку «надіслати запит» вже неможливо. Проте, є сторінка «Відповіді на запитання», на якій є цікава інформація.
Немає встановлених обмежень для кількості КВЕДів, які має право мати підприємець (чи юридична особа). Єдине обмеження – кількість рядків в реєстраційній картці. Але якщо Вам потрібно більше, питання вирішується просто – після реєстрації подасте реєстратору ще одну картку (РКФ11), в яку впишете додаткові види діяльності. Процедура внесення змін до відомостей, які містяться в ЄДР буде описана в наступних статтях.
Я постійно звертаю Вашу увагу, що користуватись потрібно саме КВЕД-2010, тому-що ця класифікація в 2014 році повністю замінила класифікацію КВЕД-2005, і лише з КВЕД-2010 працюють держреєстратор, податкова і статистика.
А якщо у Вас в ЄДР внесені ще п’ятизначні (саме такі вибирались в КВЕД-2005) коди, необхідно їх замінити на КВЕД-2010. Для цього є таблиця переводу

  Таблиця переводу КВЕД-2005 в КВЕД-2010 (2.4 MiB, 205 скачиваний)

 або можна скористуватись вказаним вище сервісом Держстату, та подати держреєстратору РКФ11.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

6 комментариев к записи “Вибираємо КВЕДи”

 1. Дар'я пишет:

  Дякую, ви мене врятували. Я намагалася знайти відповідь на сайти держстатистики, але там не було данних. Дякую вам!
  Розводити планую не мишей, але близько =))
  А ось, щодо зміни номеру КВЕДу існуючого, там потім не буде бюрократичної тяганини?

 2. Вікторія пишет:

  З КВЕД-2010 дійсно не тільки правильно, але й набагато легше працювати. У мене сестра веде бізнес, і дуже зраділа, коли прийшла заміна з КВЕД-2005. Цей прогрес став для бізнесу великим покращенням, адже так еффективніше вести рахунки.

 3. Мелани пишет:

  Розведення мишей – це явище та ідея не з найкращих))) А якщо серйозно, то вибір коду того чи іншого виду економічної діяльності – це завдання відповідальне, яке потребує значної уваги, щоб часом не помилитися. Всі наведені приклади вибору дуже умісні, але я б надала перевагу першому – легший та зручніший, як на мене, спосіб.

 4. Антон пишет:

  Цікаві варіанти пропозицій. Мені здається, що не всі дотримуються державних стандартів, тому в нашій країні так багато негараздів.

 5. Саша пишет:

  Дуже цікава стаття. На мою думку вибір кодів справді є дуже важливим, адже від цього і буде залежати ваше майбутнє як підприємця.
  Бажаю удачі усім початківцям.

 6. Богдан пишет:

  Дякую автору за статтю, вже давно задавався питанням, чи є обмеження на кількість КВЕДів для одного підприємця. Радує, що немає.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Підприємцю
Афери
Шахраї – податківці?

Вчора на роботі трапився цікавий і повчальний випадок. Зараз основна...

DFS1
Місце діяльності

Відповідно до пп. 4 п. 298.3 ст. 298 Податкового Кодексу...

Закрыть