
В банківській системі України існує наступна класифікація кредитів:
- Комерційний кредит;
- Споживчий;
- Іпотека;
- Автокредит
Комерційний кредит надається суб’єктам малого та середнього бізнесу, а також корпоративним клієнтам для поповнення оборотних коштів, на придбання комерційної нерухомості або транспорту, а також для виконання міжнародних розрахунків.
За допомогою кредиту споживчого фізичні особи можуть реалізувати будь-які свої потреби, так як він видається на будь-які цілі.
Іпотека – придбання нерухомості за рахунок позикових коштів під заставу майна.
Автокредит – придбання автомобіля за рахунок банківських коштів під заставу придбаного автомобіля.
Залежно від форми забезпечення, кредити бувають беззаставні і заставні. Беззаставні – це споживчі кредити на незначну суму. До заставних кредитів відноситься автокредит, де заставою виступає авто, що купується, іпотека з заставою придбаного об’єкта нерухомості і кредит споживчий, який оформляється на значну суму під заставу ліквідного майна.
Існують кредити, отримати які можна без надання довідки про доходи та оформлення поручительства, а є кредити, отримання яких можливе тільки при наданні довідки про доходи та офіційному працевлаштуванні. Кредит без довідок можна отримати тільки на споживчі цілі і в незначній сумі. До того ж слід знати, що процентна ставка за такими кредитами зазвичай значно вища, оскільки такі кредити є ризиковими для банку. Надавши ж довідку про доходи, ви можете сподіватися на те, що вам запропонують кредит на більш вигідних умовах.
Також всі кредити можна розділити на довгострокові і короткострокові. До довгострокових кредитів відноситься іпотека, так як її можна отримати на термін до 21 року, а також кредит споживчий під ліквідну заставу. Такий кредит звичайно оформляється на термін до 10 років. Автокредит видається банками на строк 3-7 років, залежно від суми кредиту і виробника автомобіля. Споживчі ж кредити видаються в середньому на 1-5 років.
Залежно від швидкості отримання кредиту їх можна розділити на миттєвий кредит і звичайний. Кредит миттєвий можна отримати в день звернення в банк або іншу фінансову установу. При цьому від вас потрібно мінімальний пакет документів. Терміни отримання звичайного, стандартного кредиту – від одного дня до декількох тижнів, в залежності від швидкості ухвалення банком рішення про можливість кредиту, виду кредиту та повноти надання клієнтом необхідного пакету документів.
Пакет документів при кредитуванні, в залежності від його виду, може бути різним. Так, кредит споживчий можна отримати за наявності лише паспорта та ідентифікаційного коду. Тоді як при іпотеці вам знадобиться паспорт, ІПН, довідка про доходи ваші і дружини (чоловіка), копія трудової книжки, документи на заставу і придбану нерухомість.
Банківський кредит також має декілька способів нарахування відсотків:
• ануітет;
• класичний.
При ануітеті ви погашаєте кредит протягом усього терміну кредитування рівними частинами. При класичному методі нарахування відсотків, щомісячна сума погашення з кожним місяцем зменшується. Таким чином, в перший місяць кредитування у вас буде максимальний платіж, тоді як в кінці кредитування – мінімальний.
За формою видачі кредиту вони можуть бути готівкою і безготівковими. Готівкою можна отримати тільки кредит споживчий. Решта ж кредитів ви отримуєте безготівковим шляхом.
Іпотечний кредит на квартиру брала в “Правексбанку”, в 2012 році, на той час процентна ставка була 18 відсотків. Після заключення договору в якому чітко і зрозуміло все було розписано і виставлений графік погашення процентів і тіла кредиту ніяких конфліктних питань не виникало. Процентна ставка не підвищувалась. Погасила досрочно. Одне що було не зручно, це те, що зразу мали дати більшу суму кредиту і на 10 років. Але вияснилось що мій вік не дозволяє дати кредит на 10 років. А тому приблизно 50 процентів від вартості квартири я отримала кредит. Зараз мабудь такої можливості не знайдеш.
Останнім часом споживчі кредити найбільш популярні. У нашому місті в кожному магазині техніки, електроніки сидять представники двох, а то й трьох банків. Причому, раніше видавала і гроші, а зараз вже не видають. Особисто я намагаюся кредитів не брати, так як не дуже хочеться переплачувати, а зараз у всіх банків такі відсотки, що переплата виходить велика.
Причому спочатку виплачуються відсотки, а вже в кінці ти платиш за своє придбання) Так що спочатку потрібно все зважити, перш ніж оформляти кредит. Ось про беззаставні і заставні кредити раніше не знала.
Доброго дня. Стаття дуже інформативна. Але про комерційний кредит буде, напевно правильніше сказати – кредит для бізнесу. Це більш поширений термін, принаймні в Росії.
Вперше чую про подібний кредит. Це щось по аналогії з кредитною карткою, яка має певний ліміт, яким можна користуватися? Взагалі, з Приватбанком краще не зв’язуватися. Не вселяє мені цей банк довіри.
Я оформляла в ПриватБанку споживчий безстроковий кредит. Він у мене вважається активним, тобто, як мені пояснили економісти банку, я можу погашати тіло кредиту + відсоток і користуватися ним в той же час. Відсотки, звичайно, переплачуєш, але коли потрібні гроші, знаєш, що вони є.
Будь-який кредит – це виплата відсотків банківській установі. Тому, перш ніж брати (неважливо який) треба прорахувати вигоду (це більше стосується комерційних кредитів) або необхідність придбання речі. А також способи погашення. А головне, що переплата досить велика за будь-якого виду кредиту.
Виникла крайня необхідність взяти іпотечний кредит на придбання нерухомості з метою поліпшення житлових умов. Але кажуть, що іпотеку можна оформити і на споруду. У будь-якому разі тепер ламаю голову, в який банк краще звернутися і в якому більш-менш вигідні умови для оформлення.