Виграти суд з банком

Суд з банком

Банки теж програють суди
Уклавши кредитний договір, багато людей вважають, що підписавши в банку «кілограм паперу» з метою отримати кредит, вони тепер зобов’язані коритися йому доти, поки не погасять всю суму. Будучи таким же громадянином, як і ви, я схильний міркувати, що цьому сприяє велика кількість причин :
1. Банківські юристи в кредитних договорах і супутніх документах намагаються передбачити всі нюанси, які перекреслять всі шанси клієнта на перемогу в судовому розгляді. Усвідомлюючи серйозність їх роботи можна здогадуватися, що в основному, саме так все і відбувається.
2. Кількість паперу, запропонованої до вивчення перед оформленням кредиту, створює враження, що клієнт зобов’язується віддати банку все своє майно, починаючи від будинку і закінчуючи останньою майкою.
3. Дуже дрібний шрифт кредитного договору, розміщеного на п’яти – шести сторінках, з специфічними банківськими термінами, надає можливість підсунути будь-яку «свиню» у такий текст.
4. У тексті договору є пункт «обов’язки банку», який обмежується мало не двома словами – видати гроші. А пункт «обов’язки позичальника» займає кілька аркушів.
5. Якщо у кредиті бере участь поручитель, то будь-яка конфліктна ситуація тут же позначається на ні в чому не винній людині, яка люб’язно погодилась виручити позичальника.
6. Авторитет банківського юриста завжди зупиняв бажаючих посперечатися з ним.

І таких причин безліч. Але ось у чому заковика – юристи постійно змінюють текст договору. А значить, у когось все-таки виходить, зачепившись за недоробку, боротися з банком за справедливість. У моїй практиці були суди, які вигравали звичайні люди, що навіть не мали грошей на адвоката. Дуже багато випадків зняття з себе поруки, і нескінченне число позичальників сперечаються з приводу прихованих статей витрат.

Почну з самого легкого – як зняти з себе поручительство. Припустимо, ви є поручителем у людини, яку планують скоротити або він розлучається і планує виїхати. А такі обставини нічого хорошого поручителю не обіцяють. Тому важливо швидко позбутись такої поруки, поки кредит ще не на простроченні. Адже як тільки його передадуть до суду, така процедура буде набагато складніше. А в разі не простроченого кредиту, досить з’явиться в банк і написати заяву про відмову у наданні поруки. Можна трохи пофантазувати – мовляв надовго їду. Для менеджера кредитування це серйозний сигнал, на який терміново потрібно реагувати. Тоді позичальник змушений буде знайти іншого поручителя або частково достроково закрити кредит. Але вас це вже не повинно хвилювати – мета досягнута.

Так само є випадки, коли клієнт, вносячи перший платіж, раптом дізнається, що сума платежу набагато більше, ніж в наданому графіку щомісячного погашення. Тобто кредитний менеджер, надавши вам графік майбутніх платежів, не включив до нього один чи декілька пунктів додаткових витрат. Тоді клієнт має право в суді, спираючись на підписаний ним графік, вимагати справедливого до себе ставлення. І навіть враховуючи той факт, що даний прихований платіж присутній в кредитному договорі, все одно є великі шанси на позитивний результат. Справа в тому, що юристи банку дуже швидко перекваліфікують даний позов в некомпетентність менеджера з обслуговування клієнтів. А так як складаючи графік, він зобов’язаний був включити туди абсолютно всі платежі, то йому і платити за такими витратами. Тоді, списуючи з зарплати менеджера цю комісію, юрист зупиняє судовий розгляд, а клієнт надалі не платить суму комісії, яка не внесена в графік. Мета досягнута.
Продовження статті…

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

4 комментариев к записи “Виграти суд з банком”

  1. Очень интересная информация.

  2. оксана пишет:

    Виграти суд з банком – справа важка і невдячна. Скільки сил і нервів піде, про гроші вже й не кажу. Добре, якщо правда буде на вашому боці. Найкраще в кредити не влазити зовсім.

  3. Інна пишет:

    От скільки ми маємо прав, але навіть не здогадуємось про них, а працівники банків цим користаються. Цікаво а ці права прописані в кредитних договорах?

  4. Анна пишет:

    Я й гадки не мала, що суд з банком можна виграти. Завжди вважала, що у влади в банках стоять мафіозі, у яких все й усюди куплено. Можна тільки порадіти, що в цьому житті хоч десь реально добитися правди.

Оставить комментарий

Подробнее в Суд
Штрафи
Як боротись з штрафними санкціями. Ч.2

Штраф Усі кредитні договори мають штрафні санкції, і кожен банк...

Штрафи
Як боротись з штрафними санкціями. Ч.1

Виходячи з практики судових розглядів, з упевненістю можна говорити про...

Закрыть