Визначення доходу при бартері

Barter

Операції бартеру визначаються на підставі сум, зазначених у договорі купівлі – продажу, але не нижче оціночної вартості товару.
Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюється статтею 177 ПКУ.
Об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю підприємця.
Пунктом 177.4 ст. 177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП на загальній системі оподаткування від провадження господарської діяльності. Негрошова форма операції передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у будь-якій формі, іншій, ніж гроші, і такі операції оформлюються документально та відображаються у Книзі обліку доходів і витрат.

Тому, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування, при проведенні товарообмінних (бартерних) операцій або взаємозаліку, при визначенні чистого доходу включає до складу витрат вартість відвантаженого товару, наданих (робіт, послуг), які обов’язково підтверджує та відображає у Книзі обліку доходів і витрат.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Підприємцю
DFS1
Позапланова документальна невиїзна перевірка

Документальна перевірка має проводитись з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування...

Orenda
Нова земельна ділянка у власності

Відповідно до п. 286.2 Податкового кодексу, платники плати за землю...

Закрыть