Вносимо зміни в ЄДР

Zminu

Взагалі, правильний юридичний термін – «державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, які містяться в ЄДР». Необхідно здійснювати, якщо у підприємця змінились особисті дані, паспорт, код, місце проживання (прописки), необхідно доповнити або змінити види діяльності (КВЕДи).
Для проведення цієї реєстраційної дії необхідно подати державному реєстратору (або в центр надання адміністративних послуг) реєстраційну картку форми 11 та квитанцію про сплату адміністративного збору в розмірі 0,02 мінімальної заробітної плати. На даний час і до кінця 2015 року цей збір становить 24 грн. 36 коп., які необхідно сплатити на рахунок районного управління юстиції. Реквізити можна взяти на офіційному сайті Державної реєстраційної служби України. При цьому, збір необхідно сплачувати лише у випадку зміни імені (про прізвище в законі написати забули:)) або місця проживання підприємця.
За зміну КВЕДів, а це найпоширеніша реєстраційна дія, платити не потрібно. Найцікавіше, що хоч законом і встановлено, що інформація про види діяльності підприємця має бути в ЄДР, в Ст. 45 Закону про держреєстрацію, яка регулює процедуру проведення змін, взагалі упущено питання зміни КВЕДів.
Ось Вам і конкретна відповідь тим «грамотіям», які стверджують, що наше законодавство прекрасне, а всі наші проблеми лише з його виконанням. Якщо навіть в такому елементарному, але надзвичайно поширеному питанні, в спеціальному законі є два «упущення», то про яку якість підготовки та прийняття законів можна говорити?!
Але ближче до справи. Наприклад, в підприємця змінилось місце проживання (і вже проставлений штамп в паспорті), і одночасно потрібно змінити КВЕДи. Реєстраційну картку необхідно заповнити наступним чином:

  Зразок заповнення РКФ 11 (288.5 KiB, 173 скачиваний)


Можете скачати та просто замінити поля, заповнені червоним шрифтом, своїми даними.
Кілька нюансів, які необхідно знати. Якщо є ідентифікаційний код, паспортні дані не заповнюємо. В розділі ІІ ставимо “+” лише для тих пунктів, по яким відбулись зміни, і далі в картці також заповнюємо тільки ті рядки, по яких є зміни. Букви – великі, мова – українська.
При поданні картки обов’язково маємо паспорт та квитанцію про сплату адмінзбору (оскільки змінюється місце проживання).
Якщо все зробите, як описано, підстав для відмови в держреєстратора немає.
Після прийняття документів реєстратор зобов’язаний видати Вам опис, і не пізніше наступного робочого дня внести відповідний запис в ЄДР. А через два робочих дні (після отримання даних від податкової, пенсійного та статистики) безкоштовно видати Виписку з ЄДР.
Якщо змінюються лише КВЕДи, держреєстратор може і не видати Виписку (тут кожен діє по власному розумінню), адже, як вказувалось вище, в Ст. 45 Закону упущене питання зміни видів діяльності.
До речі, інформація з ЄДР (в т. ч. – Виписка) видається вже на простих аркушах, а не на спеціальних бланках, тому не дивуйтесь, якщо звикли отримувати Виписку на спецбланку жовтого (а останнім часом – бузкового) кольору, а тут – простий білий аркуш.
Про отримання інформації з ЄДР буде далі окрема стаття.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Підприємцю
Кредит под депозит
Декларували доходи – платіть податок!

Громадяни, які подали декларацію про майновий стан і доходи за...

EP
«Спрощенцям» третьої групи!

Платникам єдиного податку (ЄП) третьої групи до 10 серпня необхідно...

Закрыть