Як дізнатися свою кредитну історію

УБКИ

Поставивши собі за мету дізнатися власну кредитну історію, переходимо на офіційний сайт УБКІ, де кожному зареєстрованому клієнту надається можливість ознайомитися з досьє на самого себе. Так як дане бюро є офіційною установою, то така інформація видається лише тільки після отримання згоди на надання запитаних даних, і спирається вона на закон про захист інформації.

Так, отримавши СМС – код на мобільний телефон, номер якого значиться в картотеці УБКІ, клієнт в особистому кабінеті вписує його в спеціальне поле, тим самим підтверджуючи свою особистість. Потім шляхом перерахування з банківської картки будь-якого формату, клієнт оплачує вартість їх послуг, які на сьогоднішній день оцінюються в 25 грн . По завершенню перерахованих маніпуляцій, будь-який громадянин нашої держави отримує відкритий доступ до накопиченої на нього кредитної історії, але тільки на сьогоднішню дату. Тобто, відзвітувавшись сьогодні перед вами, бюро не зобов’язане більше цього робити. А для повторного перегляду своїх даних доведеться знову сплатити 25 грн.

По суті, ці дані лише тільки констатують факт належного виконання зобов’язань по кредиту, і не несуть будь-якого іншого смислового навантаження. Маючи більш, як 35 мільйонів кредитних історій, це бюро не займається розглядом або пошуком доказів, вони просто констатують факти, і не більше того. Але є і явна перевага від їх діяльності. У даному звіті зазначено, який банк надав цю інформацію. Далі, маючи бажання відновити справедливість, можна спираючись на отриману інформацію, йти до кредитора і доводити своє бачення подій.

Мало хто знає, але на законодавчому рівні офіційно затверджений варіант безкоштовного отримання власних даних стосовно взаємин з кредиторами. Спираючись на Закон України, а саме « Про організацію формування та обігу кредитних історій», кожен громадянин нашої країни має можливість один раз на рік абсолютно БЕЗКОШТОВНО отримати відповідь від УБКІ . Але в такому разі, доведеться дотриматись існуючих формальностей:

1 . Для отримання безкоштовних даних про власну кредитну історію, необхідно відправити рекомендований лист за адресою УБКІ: Україна; м. Київ; вул. Грушевського; д. 1 «д»; ТОВ УБКІ .
2 . А також, завірені власним підписом копії документів:
- Паспорт (перша, друга сторінки та реєстрація місця проживання);
- ІПН (реєстраційний номер облікової картки платника податків);
- Заяву на надання звіту, зразок якої розташований за цією WEB адресою.

На всіх перерахованих документах крім підпису, повинна стояти дата засвідчення.

І тільки маючи офіційну відповідь УБКІ, з “живим” підписом та мокрою печаткою, у позичальника існує реальна можливість що-небудь довести. Так як, зіставивши дані з УБКІ та виписку по історії кредиту, можна прийти до висновку про правильність дій кредитора. А викривши його в несумлінному ставленні до зобов’язань кредитора, а також маючи незаперечні і офіційні докази, можна погрожуючи походом до суду, вимагати від кредитора виправлення своєї кредитної історії. У разі, якщо відповідь банкіра негативна, можна дійсно подати до суду, але попередньо проконсультувавшись з адвокатом, так як кредитна історія і її сутність є досить специфічним і розмитим поняттям. І відповідно – дуже складно прогнозувати результат судового розгляду.

Користуючись правилом: «знання – сила», кожен з нас самостійно вибирає «мову» спілкування з банком. Якщо когось влаштовує пасивна життєва ситуація, то можна нічого не робити. А будучи людиною наполегливою і самовпевненою, можна контролювати кожну дрібницю, яка впливає на перебіг власного життя. Для людини, що піклується про власне майбутнє, нічого не варто отримати безкоштовне «досьє» на самого себе, і в разі виявлення будь-яких невідповідностей , постаратися виправдати власне чесне ім’я.

Більш детальну інформацію про можливі наслідки зіпсованої кредитної історії можна дізнатися у рубриці «Кредитна історія».

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

12 комментариев к записи “Як дізнатися свою кредитну історію”

 1. Вероніка пишет:

  Це все зрозуміло про тих людей,які користуються чи користуватись кредитом.
  Але в моїй ситуації дещо друге. Я не є клієнтом ні одного банку в Україні,але для подання на громадянство в Австрії вимагається довідка про відсутності заборгованості по кредитам. Де можна таку довідку зробити? Дякую за відповідь.

 2. Вероніка пишет:

  Я кредитами не користуюсь вже 10 років.
  А зараз потрібна мені довідка про відсутність кредитів. Якщо би мені хтось зміг це питання вирішити,була би щиро вдячна. Яка установа видає такі довідки?

 3. Інна пишет:

  Так, щоб отримати свою кредитну історію можна використовувати ще один старий, але перевірений спосіб. Спробуйте не платити по кредиту 2-3 місяці і Вам подзвонить колектор і повідомить, де Ви можете ознайомитися зі своєю підмоклою кредитною історією:)))

 4. Аліса пишет:

  Дійсно, Приватбанк створив і володіє найбільшою базою кредитних історій в країні – УБКІ. Пробивала там свою кредитну історію, а також кредитний рейтинг. І навіть підключилася за 25 грн. до програми, яка покращує історію.

 5. Ася пишет:

  У мене кредит у Приват Банку. Мені подобається, що він надає зручну послугу – Інтернет Банкінг, мій особистий кабінет з усією історією платежів, внесків і т.д. Я завжди можу зайти і подивитися свою кредитну історію.

 6. Ольга пишет:

  Я також поцікавилась: при повній відсутності кредитів будь-коли і будь-яких мені в УБКІ відповіли що моя історія існує, більш того інформацію надав банк, а я не доручала нікому її надавати (користуюсь лише картками для виплат, інші не активувала, не отримувала і жодних паперів щодо надання кредиту чи інформації про мене третім особам не підписувала). Ще б зрозуміла,якби хоч одну копійку брала, в мене навіть кредитного ліміту не було (пропонували – відмовлялась). Це в нас такий нав’язливий сервіс? А як же з захистом персональних даних?

 7. клео пишет:

  Да, действительно, зная свою кредитную историю можно уверенно подавать заявки на кредит. Ведь порой из-за неоплаченной мелочной суммы возникает масса проблем.

 8. Ольга пишет:

  А я завжди дізнаюсь свою кредитну історію коли приходжу в банк за кредитом. Якби вона була погана, то кредит навряд чи дали б, а дізнаватися наскільки вона хороша і платити ще за це гроші бажання немає.

 9. Олена пишет:

  Так давно вже знаю про кредитний рейтинг від УБКІ, але мені здаеться що плата в 25 гривень за таку інформацію звелика, тим паче, що не факт що вона правдива.

 10. Ірина пишет:

  Чесно кажучи, вперше чую про подібний сервіс. Навіть не віриться, що ми, прості смертні, маємо змогу ознайомитися з даною інформацією. Хоча особливої погоди вона зробить, адже УБКІ лише констатує факти.

 11. Дана пишет:

  У нашій країні на всьому роблять гроші. Але радує те, що дана інформація все таки є відкритою тільки для конкретної людини. Та й 25 грн. не такі вже й великі гроші, так що при бажанні можна періодично переглядати свою кредитну історію, особливо якщо виникнуть питання у вас чи у банка.

 12. zakpolo пишет:

  Я кредитами користуюсь, тому дякую за надану інформацію, а то раніше, я не знав як перевірити своє досьє у банку. Хоча погано те, що потрібно платити за отримання досье.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Кред. історія
УБКИ
Досьє на Вас – в УБКІ!

Українське Бюро Кредитних Історій (УБКІ) - єдиний можливий варіант отримати...

Реальная ставка банка
Як змусити банк показати реальну процентну ставку!

Знаючи про всеукраїнський шабаш на всіх рівнях влади, кожен з...

Закрыть