Як купити валюту в банку, якщо банки її не продають

Імексбанк

У вересні та жовтні цього року попит на іноземну валюту може значно підстрибнути. Всьому виною складна економічна ситуація в Україні, яка провокує підвищення девальваційного процесу. Тому цілком очевидно, що український народ буде скуповувати долар і євро, щоб убезпечити свої кровні від падіння національної валюти.
Як відомо, державний бюджет недоотримує значну суму податкових платежів. Одні з підприємств повністю зруйновані, інші простоюють або ж продовжують свою роботу в режимі неповного завантаження. Відповідно до цього, в країні відсутня виробничо-економічна рівновага, що в свою чергу створює додатковий негатив не на користь національної гривні. Також необхідно відзначити падіння інвестиційної привабливості країни та експорту (близько 6% з початку року). Все це негативно впливає на гривню і створює передумови на дефіцит іноземної валюти, і як результат цього – додатковий попит на валютному ринку.
Зрозуміло, що поміркованого падіння національної валюти просто не уникнути. Швидше за все, курс продажу долара США буде варіюватися в межах 14.00 гривень і вище, оскільки не виключається подальший ріст економічних та геополітичних ризиків. Таким чином, дані фактори провокують наростання паніки серед населення, яке починає скуповувати іноземну валюту навіть за дуже завищеним курсом, в очікуванні її подальшого зростання.
Незважаючи на те, що банківські установи щодня виставляють курси на іноземну валюту, які є близькими до тих, що публікуються НБУ, насправді придбати валюту досить проблематично. Давайте розберемося, як же купувати готівкову іноземну валюту, якщо банки її не продають (варіант приватних мінял не розглядаємо):
1. Фінансові аналітики радять – перш, як відвідувати відділення банку, для початку необхідно ознайомитися з курсами валют, які представлені на інтернет сайтах. Якщо ж банки виставляють курс продажу валюти 13.00, а НБУ встановлює 13.10, в такому випадку ви повинні розуміти, що в касі готівкової валюти вже немає. Шукайте банківську установу, в якій курс вищий від міжбанківського. Тільки тоді у вас з’явитися шанс придбати валюту. Принаймні, існує ймовірність того, що саме сюди клієнти прийдуть здавати долари або євро.
2. Другий варіант – замовити валюту. Однак необхідно пам’ятати, що не кожна банківська установа готова піти назустріч своїм клієнтам. Якщо ж ви зможете домовитися з банком, вам знадобиться почекати деякий час, тому що в більшості випадків термін доставки валюти в банк може становити до декількох діб. Пам’ятайте, що існують певні рамки з обміну готівкової валюти – до 15 000 грн. в один день.
3. Багато банківських установ дають можливість клієнтам вносити грошові кошти на валютний депозит готівковою гривнею. Зрозуміло, що спочатку необхідно здійснити віртуальну конвертацію і заплатити 0,5% в ПФ.
4. Оптимальним варіантом може стати мультивалютний депозит, який дає можливість в будь-який момент змінити валюту вкладу, і при цьому не втратити свої відсотки. Однак, перш за все необхідно дізнатися у банку, за яким курсом буде відбуватися обмін валют і чи не справляється за це додаткова комісія.

Звичайно ж, це не всі можливі варіанти того, яким чином можна придбати іноземну валюту в настільки непростому становищі. Головне – постійний моніторинг інформації і перебування в курсі подій.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

5 комментариев к записи “Як купити валюту в банку, якщо банки її не продають”

 1. Іван пишет:

  Той невеликий обсяг валюти, який отримують банки, начальники відділень викуповують самі або продають знайомим валютникам, простій людині купити валюту нереально, а вони тільки наживаються на людях.

 2. Ірина пишет:

  Купити валюту сьогодні просто не реально, і це однозначно. Мій сусід вчора облазив все місто в надії знайти хоч одне місце де б зміг купити хоч щось, але на жаль, його спроби не увінчалися успіхом.

 3. Олександр пишет:

  Стаття випущена якраз на злобу дня. Дійсно, існує проблема покупки валюти в банку. Я є постійним клієнтом одного з великих банків в Україні. Але мені банк відмовив в купівлі долара. Хоча працівники цього банку вільно купували валюту. Виходить що продають лише своїм.

 4. Анна пишет:

  Так, зараз це проблема – купити долари. Головне, не йти до “мінял”, а то вже є випадки шахрайства. 90-ті повертаються. І чого такий ажіотаж? Можна ж і гривнами розплачуватися або люди думають, що долар ще вище підніметься?

 5. Юля пишет:

  Так, валюту купити зараз дуже складно – практично неможливо. Коли нам знадобилося повертати борг в доларах, який ми займали у близьких друзів на покупку нерухомості ми носилися по всім банківським установам в нашому місті і скрізь отримували відмову. Вирішили проблему просто – стали шукати знайомих, які отримують зарплату в доларах. Таких людей, як виявилося чимало в нашому оточенні – наприклад, програмісти, моряки і т. п. і ми просто скуповували валюту у них. А що залишалося робити?

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Тіньовий бізнес
Гривня вистоїть ???

На сьогоднішній день обвал гривні можна вважати доконаним фактом. Напевно,...

Укрэксимбанк
Нова схема будівництва житла

У західному регіоні України стартувала реалізація нової методики інвестування в...

Закрыть