Як не стати поручителем

Поручитель

Часто в житті бувають ситуації, коли нам незручно відмовити родичу, другу, колезі або навіть сусіду по сходовому майданчику. А що робити, якщо начальник з нахабною наполегливістю просить свого підлеглого виступити поручителем за його кредитом. Розсудлива людина розуміє ступінь відповідальності за таке поручительство (а не дай Бог, там ще й сума велика). Але одночасно з цим, відмовити родичу або начальнику теж не можна. 

Потрапивши в таку ситуацію, не обов’язково псувати відносини. Потрібно всього лише знати умови кредитування під поруку, і скориставшись цими знаннями, красиво викрутитись із незручного становища. Зігравши роль порядного друга, не відмовляйтеся від пропозиції виступити поручителем. Але в процесі оформлення створіть умови, при яких банк сам відмовиться від такого поручителя, і попросить позичальника запропонувати іншу особу.

Почнемо з того, що всі банки мають досить суворі вимоги до поручителя. Тому може статися так, що банк сам відмовиться від вас – за своїми розрахунками і відповідно до загальних вимог. З переліку правил поруки виділимо основні вимоги.
1. Фінансовий стан поручителя оцінюється за таким-же розрахунком, як і основного боржника. Тобто, поручитель повинен отримувати заробітну плату не меншу, як позичальник. У випадку, якщо ваш начальник оформляє кредит на велику суму, а ви отримуєте значно менше нього, то банк, розрахувавши ваш фінансовий стан, відмовить вам у наданні поруки.
2. Чоловік (дружина) поручителя повинні дати згоду на оформлення поруки. Якщо вам незручно відмовити в поручительстві, то ваша дружина цілком спокійно може дати відмову, незважаючи на ваші дружні відносини з колегою-позичальником. І ця ситуація цілком нормально виглядає з етичної точки зору.
3. Якщо людина має кредит, то його шанси бути поручителем зводяться до нуля, а наявність двох кредитів забезпечують вам гарантію банківського відмови. У випадку якщо у вас немає кредиту, а в поруці брати участь не бажаєте, можна вигадати його і ввічливо відмовитися під цим приводом. Ніхто з ваших колег не в змозі перевірити наявність у вас кредиту. А менеджер банку, почувши про існування кредиту, навіть не стане перевіряти цей факт, приймаючи ваші слова за дійсність.
4. Так як банківські службовці не мають права поширювати банківську таємницю, то під час телефонного дзвінка ви можете звернеться до нього з проханням не залучати вас поручителем, обгрунтовуючи свою небажання страхом перед банківськими продуктами. Тоді банкір змушений буде без пояснень, запропонувати позичальникові підібрати кандидатуру поручителя більш відповідну, ніж ви.

Основна частина кредитів під поручительство, своєчасно погашаються і не є проблемними. Але якщо у вас присутня хоч нота недовіри до людини, яка запропонувала вам таку участь, то ви можете скористатися одним з вище перерахованих способів. І відійти від такої відповідальності, не переживаючи про втрату дружніх відносин, а також – не замислюючись про майбутні роках переживань, поки позичальник не погасить весь свій кредит.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

3 комментариев к записи “Як не стати поручителем”

 1. Олена пишет:

  Особисто я б не ризикнула стати поручителем навіть у родича і відмовляти у такому питанні мені зовсім не незручно. Хто знає, що трапиться у родича, а за кредит і платити, і відповідати доведеться мені. Тому я зразу відмовляю у подібних проханнях.

  • Ірина пишет:

   Олена, абсолютно згодна з Вами. Поручительство – справа доволі ризикована. Тому мати певні знання щодо того, як не стати заручником ситуації, буде дуже доречно. У цій справі варто навести докази банку щодо того, що ви недостатньо платоспроможні для того, щоб відпвідати за умовами кредиту.

 2. Толямба пишет:

  Вже сама назва статті “Як не стати поручителем” так і просить висловити наступну думку: просто не довіряйте шахраям та тим, у кому не досить впевнені і уважно розглядайте договори!

Оставить комментарий

Подробнее в Порука
Поручитель
Чому поручитель повинен відповідати?

Використовуючи нас як засіб заробітку, банки завжди прораховують не тільки...

Поручитель
Поручитель

Незалежно від того, яким банком і в якій країні видається...

Закрыть