Як правильно дати гроші в кредит

Kredit1

Коли нам не вистачає грошей, а це (на жаль) трапляється дуже часто, ми шукаємо спосіб їх «дістати». Є варіант взяти гроші в кредит у банку, але це означає залізти в кабалу. І справа не тільки у високих відсотках. Сьогодні, як ніколи, високі ризики втрати роботи, змін умови оплати, пониження в посаді. Це саме по собі біда. А тут ще тягар з погашення грошових зобов’язань буде висіти на шиї тяжким вантажем.
Є інший варіант – на довірчій основі взяти певну суму грошей в борг у знайомого.
У таке-ж становище іноді потрапляють і наші близькі друзі, і просто хороші знайомі. І якщо позичаємо їм гроші, то вже ми стаємо позикодавцями.
При хорошому розвитку подій знайомий повністю і в належний термін віддає вам борг.
Але як убезпечити себе в тому випадку, якщо, наприклад, позичальник не захоче віддавати борг?
Найправильніший варіант – скористатися вже напрацьованими механізмами. Тому бажано передбачити можливість виникнення конфліктних ситуацій, і шляхи їх врегулювання на підставі статей Цивільного кодексу України. Найкраще – укласти договір позики.
При цьому, договір позики може бути як усним, так і письмовим. З одним  обмеженням – обов’язкова письмова форма при передачі в позику суми, що в 10 разів перевищує розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян. На сьогоднішній день це всього-на-всього 170 грн. Такий договір буде вважатися укладеним з моменту передачі коштів.
Також рекомендується передбачити в договорі:
- чи буде позика безвідсотковою або з відсотками;
- відсоткову ставку, яка буде нараховуватися на грошову суму.
Відносно терміну повернення грошей необхідно знати, що дата може бути чітко передбачена договором. Але в разі відсутності такого пункту, боржник зобов’язаний віддати позику протягом тридцяти днів, починаючи з дня пред’явлення кредитором своїх вимог. Їх бажано теж робити у письмовому вигляді.
Якщо ж гроші своєчасно не повернуті, вам зобов’язані повернути суму боргу вже з урахуванням індексу інфляції за час прострочення, якщо інший розмір процентів чітко не зазначений у самому договорі.
Але навіть у тому випадку, якщо ви усно домовилися про передачу грошей в борг, бажано взяти розписку про отримання грошової суми. Таким чином, ви зможете завжди довести факт виникнення між вами правовідносин. Є ще один спосіб убезпечити себе: передати гроші в присутності свідків. Це дасть вам значний шанс збільшити обсяг доказової бази, якщо справу не вдасться вирішити мирним шляхом і доведеться звертатися до суду.
Варіант вибору поведінки повністю залежить від вас. Для себе, в першу чергу, подумайте: в яких саме відносинах ви перебуваєте з майбутнім позичальником. Якщо дуже близькі і довіряєте на всі сто відсотків – можливо, і не треба здійснювати будь-яких запобіжних заходів. І сподіватися на добропорядність і чесність позичальника.
Але хоча з моральної точки зору іноді складно сказати людині, що ви їй не довіряєте, все-таки безпечніше оформити необхідні папери. А якщо вам надається можливість вибирати розписку або інший документ, то найкращим варіантом буде укладання договору позики. Його велика перевага полягає ще й у тому, що він не вимагає обов’язкового посвідчення нотаріусом, хоча з нотаріусом, звичайно, значно надійніше.
У будь-якому випадку ви повинні пам’ятати, як би це банально не звучало, що гроші можуть зіпсувати дуже хороші дружні і людські стосунки, і посварити навіть членів сім’ї.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

1 комментарий к записи “Як правильно дати гроші в кредит”

  1. Микола Антоненко пишет:

    Особливо менi, коли не вистачало грошей, допомагав ПриватБанк. Там дуже приваблива властивiсть карти – витрачати бiльше, нiж на баланci. А потiм можна повертати. Все швидко та просто.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Банк банкрут
Банки в процедурі ліквідації

В продовження статті про «банкопад», подаємо інформацію про банки, які...

Афери
Допоможіть викрити шахраїв!!!

Якщо Ви думаєте (як і я всього-навсього днем раніше), що...

Закрыть