Як правильно застрахувати майно

Strahovanije

Як би банально це не звучало, але без банківського кредитування, а також страхування, дуже складно уявити діяльність, як малого, середнього бізнесу, так і великих корпорацій. Сфера страхування завжди є актуальною темою, і залишиться такою в подальшому. Саме тому, дуже важливо розуміти, як правильно оцінити реальну вартість корпоративного майна в момент страхування, щоб отримати максимум виплати від страховика.
В першу чергу для того, щоб страховка все-таки здійснювала свої функції, ставитися до неї необхідно як до фінансового інструменту, а не просто як до чергової статті витрат. Не рекомендується автоматично погоджуватися з шаблоном договору страхування так само, як і повністю відмовлятися від подібних послуг. Зрозуміло, що договір містить у собі безліч обмежень, які можуть мати відлякуючий ефект для клієнтів. Однак слід відзначити той факт, що правильне складання договору страхування працює, і має свої переваги.
Розмір суми страхового покриття - головний аспект в процесі оформлення договору страхування майна. Існує думка, що страховик повинен компенсувати суму коштів, яка безпосередньо прописана в договорі. Але в реальному житті все зовсім по-іншому. Важливим є не тільки той момент, на яку суму був застрахований об’єкт, але і яка його ціна в дійсності. Так як же оцінити реальну вартість корпоративного майна для того, щоб затребувати повну компенсацію? Розглянемо кілька способів.
Страхування майна за його балансовою оцінкою. Враховується той факт, що вартість майна, яке знаходиться на балансі організації, може по документам числитися в кілька разів дешевшою, ніж його дійсна ціна. В свою чергу, визначається це наступним: компенсація буде здійснюватися не з урахуванням реальних витрат на відновлення/заміну, а тих сум, які безпосередньо регламентуються документацією.
Ринкова вартість. Напевно, самий зрозумілий спосіб для страхувальника. Все досить просто і доступно, так як з’являється можливість визначити конкретні витрати грошових коштів покупцем на об’єкт. Особливо, це стосується офісного центру або малого виробництва. Однак, як можна дізнатися, якою буде ціна, приміром, атомної станції? Зокрема, через це більшість страховиків не визначають вартість майна як ринкову. На даний аспект, необхідно звертати увагу в процесі угоди договору страхування.
Іноді, може вживатися таке поняття, як загальна вартість і, швидше за все, до майна, яке вже втратило свої базові характеристики, але ще можна отримати від нього якусь вигоду (конструктивні вузли, брухт тощо). Стосовно механізму визначення вартість даного виду майна, рекомендується завчасно обговорити всі деталі і нюанси зі страховою фірмою, і вказати його безпосередньо в договорі.
Незалежно від того, на користь якого способу буде зроблений вибір, страхувальник зобов’язаний розглянути основні правила, які лежать в основі діяльності страхової фірми. Посприяти цьому в даній ситуації може страховий брокер – ще на початковому етапі оформлення договору, він повинен чітко вказати всі вигоди свого клієнта.
Також, слід пам’ятати і про інші фактори, які можуть вплинути на суму компенсації: інфляція, індексація, можуть привести до того, що вартість майна, яка була заявлена спочатку, буде не зовсім відповідати реаліям.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

2 комментариев к записи “Як правильно застрахувати майно”

  1. Сергій пишет:

    Мені важко дати загальну оцінку страхових послуг банків і реально відповісти на питання – треба чи не треба страхувати що-небудь. Кожен випадок треба розглядати окремо. Наприклад, нещодавно в “Приват банку” пропонували застрахувати джерело доходів – свою роботу. Я послухав умови і відмовився. При втраті роботи повернуть тільки 10 т. грн. Смішно.

  2. Наталі пишет:

    При страхуванні заставного майна необхідно перевірити, щоб покриття поширювалося не лише на конструктивні елементи майна, але і на елементи оформлення. В іншому випадку, страховка просто для галочки. Деякі банки перевіряють цей момент самостійно, наприклад, банк Аваль.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Афери
Ще одна схема шахрайства

До редакції сайту надійшов крик про допомогу від Ірини, яку...

Ukrsotcbank
Розслідування клієнта Укрсоцбанку. Ч.2

Допоможіть прорвати інформаційну блокаду! "Кравчучка" ніколи не стане мерседесом. Кілька...

Закрыть