Як розрахувати суму податкового кредиту

Податковий кредит

Будучи сухим фінансистом, мене більшою мірою цікавила формула розрахунку податкового кредиту, ніж всі інші подробиці. Тому, задавшись метою заповнити пропуск знань, мені довелося подолати «тернистий» шлях пошуків:
- Інтернет не рясніє детальним описом розрахунків;
- Зателефонувавши друзям, що працюють в податковій інспекції, почув приблизно таку відповідь: «я цим не займаюся, і до кого тобі звернутися, точно не пораджу»;
- Спробував додзвонитися на гарячу лінію податкової служби, мене робот нескінченно перемикав з однієї галузі в іншу до тих пір, поки нахабна жінка не прочитала напам’ять весь законопроект, і зі словами: «до побачення», обірвала зв’язок. Змушений був турбувати “гарячу лінію” вдруге (запис розмови – після статті).

Чесно сказати, така ситуація нітрохи мене не здивувала. В нашій країні споконвіку часів тягнеться традиційне приховування корисної і потрібної інформації від широкого розповсюдження. Але якщо поставити перед собою завдання, то для нашої людини перешкод не існує. Так виявилося і зі мною. Зібравши шматочки інформації, мені вдалося відновити мозаїку прихованою формули.

Порядок розрахунку податкового кредиту передбачений десятою статтею Закону України № 889-ІV. Відповідно до пункту 10.2. даної статті, сума відсотків, яку можливо повернути клієнту у вигляді податкового кредиту, складається з суми всіх нарахованих відсотків за даним іпотечним кредитом за один рік, помноженої на коефіцієнт. Цей коефіцієнт затверджений і представлений нам у вигляді формули:

К=МП/ФП
Детально розбираючи формулу, запропоновані скорочення можна розшифрувати так:
МП – площа житла, яка затверджена як мінімальна і дорівнює 100 кв.м.;
К – коефіцієнт;
ФП – фактична площа житла, закладеного в іпотеку за поточним кредитом.

У процесі розрахунку одержаний коефіцієнт дає нам процентне відношення можливої ​​суми повернення по відношенню до сплаченому податку. А якщо в результаті обчислень коефіцієнт вийде більше одиниці, тоді цей коефіцієнт взагалі не враховується в розрахунках.

Зверніть увагу на формулювання “поворотних коштів”. Податковий кредит передбачає повернення податку, сплаченого за один рік, у межах нарахованих відсотків. Оскільки може скластися помилкова думка про повернення всієї суми відсотків, то я спеціально акцентую на цьому пункті вашу увагу.

Давайте спробуємо розглянути приклад податкового кредиту на конкретних цифрах.
Припустимо, позичальник, отримуючи заробітну плату в розмірі 2’000 грн., За рік отримав
2’000 * 12 = 24’000 грн.

Тоді, протягом усього року з нього були утримані такі податки:
- Відрахування до Пенсійного фонду, приблизно 2% = 480 грн.;
- Відрахування із соціального страхування, приблизно 1,5% = 360 грн.

Виходить такий розрахунок утриманого податку з доходів
(24’000-480-360)*13% = 3’010, 80грн.

Отримавши точні розрахунки стосовно податків, переходимо до розрахунку нарахованих відсотків по відношенню до загальної площі майна.

Припустимо, наш клієнт протягом одного року змушений був сплатити банку відсотки в розмірі 10’000грн., А площа предмета іпотеки не перевищує 100 кв.м. Тоді, клієнт заповнює податкову декларацію і в кінці року надає її на розгляд податкової інспекції, яка справить такий розрахунок:
(24’000-480-360-10’000)*13% = 1’710, 80грн.

На підставі цього розрахунку з бюджету даному громадянинові підлягає поверненню сума в розмірі 3’010,80-1’710,80 = 1’300 грн.

Згоден з тим, що сума 1’300 грн. по відношенню до суми нарахованих відсотків 10’000 грн. презирливо мала і на перший погляд не настільки значна. А якщо ще врахувати паперову тяганину, то можна поставити під сумнів раціональність всієї затії. Але варто не забувати, що податковий кредит спочатку був розроблений, як допомога для особливо потребуючих сімей, доля яких змушує їх дорого розплачуватися за «дах над головою».

А якщо бути до кінця чесним, то сума 1’300 грн. перевищує прожитковий мінімум працездатної людини, тому не варто ігнорувати дану можливість. Може бути, розрахунки податкового кредиту з іншої зарплатою і іншою сумою нарахованих відсотків, в підсумку дасть більшу різницю з отриманою сумою в моїх розрахунках – не знаю. Але знаю точно, що кожен випадок індивідуальний, і розглядати його варто тільки за умови точних даних.

Запис моєї повторної розмови з гарячої лінією Міністерства доходів з питань податкового кредиту, з якої ви отримаєте повноцінну професійну інформацію “з перших вуст”.

Ще матеріали по темі:
Податковий кредит і вимоги для його отримання
Документи для отримання податкового кредиту
Податковий кредит і пеня
Дають – бери!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

1 комментарий к записи “Як розрахувати суму податкового кредиту”

  1. Принцеса пишет:

    Однак у ДПІ йти треба. І я ще не бачила установ без черг, а тут не просто сам можеш розрахувати, але ще і вдумливо зрозуміти що до чого, а не так, що “галопом по Європах”, дайте мені швидше кредит.

Оставить комментарий

Подробнее в Податк. кредит
Податковий кредит
Податковий кредит і вимоги для його отримання

Вислів "податковий кредит", вводить в оману своїм формулюванням. Йдеться про...

Закрыть