Як уберегтися від «будівельних» шахраїв

Строительные пирамиды

Як би сумно це не звучало, але на сьогоднішній день квартирне шахрайство набуває величезних масштабів. Деякі з будівельних організацій здійснюють свою діяльність за принципом фінансової піраміди, залучаючи грошові кошти вкладників у будівництво нерухомості. У зв’язку з цим, виникає високий рівень ризику залишитися обманутим вкладником. Саме тому в цій статті ми розглянемо основні шахрайські схеми в сфері ринку нерухомості, а також ознаки, за допомогою яких можна вчасно їх розпізнати.

1. Будівельні роботи за рахунок пайовиків, без застосування позикових або особистих коштів.
Якщо будівельна компанія, що діє в рамках законодавства, в процесі зведення нерухомості залучає грошові кошти виключно пайовиків, при цьому не використовуючи банківських кредитів або особистих коштів – це в першу чергу свідчить про небезпеку ситуації. Зазвичай, всі грошові кошти залучаються на підставі договору пайової участі, в якому іноді навіть не прописуються терміни здачі об’єкта. Зрозуміло, зібравши чималу суму коштів, зловмисники й не збираються приступати до будівельних робіт. А замість цього запускають “нове будівництво” і виставляють на продаж майбутні новобудови. Акумулюючи великі суми грошових коштів, вони невелику частину інвестують у будівництво нової нерухомості, будівельні об’єкти якої перетворюються на довгобуд. Дана схема прокручується знову і знову. Отримавши хороший прибуток, через кілька років аферисти (але це тільки в кращому випадку) відшкодовують деякій частині пайовиків їхні кошти.

2. «Непомітна» будівельна афера.
Будівельна компанія, у якої повністю відсутній досвід діяльності на ринку будівництва нерухомості, отримує певну частину земельної ділянки, при цьому імітуючи початковий етап будівельного процесу. У той же час працює рекламна кампанія з пропозицією купувати квартири в майбутній новобудові, вартість квадратного метра якого виявляється нижче середньоринкової. У підсумку, коли зібрана необхідна сума грошових коштів від громадян, вона шахрайським способом використовується в особистих цілях керівництва та засновників, і організація просто зникає. Основна складність цієї ситуації полягає в тому, що злочин стає очевидним тільки через кілька років, коли настає розуміння того, що будівництво об’єкта навіть не передбачалось.

3. Двійники.
Будівельна організація приступає до будівельних робіт на новому об’єкті. Паралельно їй, абсолютно інша організація з дуже схожою (практично – ідентичною) назвою здійснює рекламну кампанію з продажу площі в даній новобудові в той момент, коли реальна діюча організація навіть не підозрює про існування цієї реклами. Після того, як більшість квартир уже продано, організація, яка здійснювала рекламну кампанію і безпосередньо продавала нерухомість, зникає з усією сумою грошових коштів постраждалих.

Єдине, що можна зробити для того щоб забезпечити свою фінансову безпеку і захиститися від подібного роду афер – навести всі необхідні довідки про організацію, в яку Ви плануєте інвестувати свої кошти. Обов’язково перевіряйте наявність всієї правовстановлюючої документації, ліцензій, дозволів. Якщо ж контракт з організацією вже укладено, бажано буде віддати його на перевірку досвідченому юристу. Це дозволить захистити Ваші гроші і уникнути непередбачених ситуацій.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

9 комментариев к записи “Як уберегтися від «будівельних» шахраїв”

 1. Вячеслав пишет:

  Компанія-шахрай. Не дивлячись на солідний досвід і добру презентацію на сайті (що нас і підкупило), компанія не гідна рекомендацій. Від роботи з ними один негатив і обурення, якому немає меж. Замовлення не було виконане, аванс був взятий і не повернутий. А аванс був не маленький. Трубку беруть через раз, годують постійними обіцянками і “сніданками”. На прохання повернути кошти просто дають дурні відмовки, а на заяви, що компанія – шахрай кажуть, що це не так. Так от, шановний Тимошенко Віктор Миколайович, якщо ви і ваша компанія дійсно не є шахраєм – поверніть гроші!!! Доведіть правдивість ваших слів, що ви не аферисти. Але судячи з відгуків – ви ШАХРАЇ, причому великі. СМК-Металіст – аферисти, шахраї, ЗЛОДІЇ. стережіться цієї компанії.

 2. Ірина пишет:

  Компанія-шахрай в чистому вигляді. Компанія МЕТАЛІСТ-Будметалконструкція, використовуючи шахрайські схеми відкриття безлічі компаній, отримує від замовника кошти в якості передоплати і не виконує своїх зобов’язань. На чолі всього стоїть Тимошенко Юрій Вікторович та його син. Компанії відкриті не тільки в Україні, а й Росії! Бережіться ШАХРАЇВ !!!

 3. Alex пишет:

  Я, як колишній співробітник компанії МЕТАЛІСТ-Будметалконструкція, можу сказати, що це компанія шахраїв. Директор Тимошенко Віктор Миколайович обманює і перед співробітниками не виконує своїх зобов’язань – зарплата не виплачена, відпустки і лікарняні не сплачені. Точно можу сказати, що картина з компаніями – замовниками не краща. Компанія не працює, але при цьому бере передоплату. Обіцяє і обіцянки не виконує. ШАХРАЇ І АФЕРИСТИ !!!!

 4. Сергій пишет:

  Ми теж стикалися з компанією МЕТАЛІСТ-СМК. Ця компанія – аферисти, шахраї. Беруть велику передоплату. Терміни та умови договору не дотримуються. Тимошенко Віктор Миколайович – директор компанії – постійно обманює, обіцянки не виконує. Менеджери не виходять на зв’язок довгий час. Не зв’язуйтеся з ними.

 5. Євген пишет:

  У статті згадується про шахраїв. Компанія МЕТАЛІСТ-Будметалконструкція (директор – Тимошенко Віктор Миколайович, м. Харків, вул. Свистуна, 11). Хочемо поділитися болем – не звертайтеся до цих шахраїв! МЕТАЛІСТ-СМК не виконує своїх зобов’язань перед замовниками. Терміни не витримують – затримка в здачі об’єкта більш 1 року. Зв’язок не підтримують – менеджери компанії не виходять тривалий час на зв’язок. Обманюють – директор компанії Тимошенко Віктор Миколайович дає обіцянки, які абсолютно безпідставно не виконуються. Компанія, незважаючи на свій заявлений досвід, є несерйозною і не професійною. Попередні проекти та розробки не відповідають вимогам нормативних документів, що регулюють проектування в зоні гірських підробок. Компанія бере передоплату – а роботи не виконує.
  Бережіться ШАХРАЇВ!

 6. Наталі пишет:

  Напевно в сучасному світі зовсім неможливо вберегтися від будівельних шахраїв. Зараз тільки й чути про те, що чергова будівельна фірма знову обдурила своїх пайовиків. Я б ніколи не ризикнула купувати квартиру в споруджуваному будинку. Зараз немає ні найменших гарантій чесності. Вже краще купити вторинне житло, проблем буде набагато менше.

 7. Це життя пишет:

  Звичайно, з кожним роком постраждалих від будівельних шахраїв стає все більше. У справах, які стосуються такої проблеми, як оплата будівництва, потрібно бути обережним і перш, ніж підписувати договір – краще з’ясувати все дуже прискіпливо.

 8. Микола пишет:

  І навіть, якщо квартира побудована, здана в експлуатацію – немає гарантії, що ти єдиний щасливий власник. Варіантів обману занадто багато. Виходів два: або платити додаткові гроші юристам, або купувати житло на вторинному ринку.

 9. Анна пишет:

  Так, обдурених таким чином людей дуже багато. При тому, від держави їм немає ніякої допомоги або хоча-б компенсації частини грошей, які вони вклали в так звану стройку. І найголовніше, таких компаній з кожним роком стає все більше, а хотілося-б навпаки.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Реструктуризация
Міняємо банк-кредитор

Ми вже говорили про процедуру вимушеної заміни позичальником банку-кредитора (в...

Банк банкрут
Чи погашати кредит в банкрутуючому банку

На сьогоднішній день багато банківських установ страждають від економічної нестабільності...

Закрыть