Як рятувати лізинговий автомобіль

Автокредит

Лізинг – це комплексна послуга, яка дозволяє клієнту скористатися додатковими сервісними перевагами, а також всі питання, що стосуються обслуговування свого автомобіля, перекласти на плечі лізингової компанії. Але що робити, якщо Ви прострочили платіж по лізинговому кредиту? Як в такій ситуації відстояти свої права, а також не втратити кошти, вкладені в автомобіль? Ці та інші важливі питання ми спробуємо далі розкрити.
Зрозуміло, що лізингова компанія (ЛК) має можливість відібрати автомобіль у орендаря в тому випадку, якщо є місячне прострочення по платежах. Грунтуючись виключно на виконавчого напису нотаріуса, законом надається можливість стягнути лізингове майно без відповідного на те рішення суду. Тим не менш, ЛК також (як і будь-яка банківська установа) може схвалити реструктуризацію боргу, а саме збільшити термін договору і зменшити розмір обов’язкового щомісячного платежу. При цьому, вся недоплата буде накопичуватися до тих пір, поки не доведеться її оплатити одночасно з остаточною сумою коштів за викуп автомобіля. Якщо ж орендар не знайшов компромісу з ЛК, в такому випадку він має право повернути автомобіль на добровільній основі. Дана процедура включає в себе підписання сторонами акту про передачу майна. Клієнту навіть можуть списати частину штрафів і санкцій.

Дострокове розірвання лізингового договору
Необхідно попередити, що як добровільне, так і примусове розірвання лізингового договору тягне за собою великі збитки для орендаря, так як витрати не компенсуються, а автомобіль забирає лізингодавець.
Зверніть увагу на те, що в лізинговому договорі може передбачатися норма, яка говорить, що після вилучення майна колишній клієнт повинен і далі оплачувати за договором вартість автомобіля до того моменту, поки він не перейде в лізинг іншому орендарю.
За законом, мінімальний термін, на який укладається договір лізингу – один рік. Саме тому, в разі його розірвання до закінчення встановленого терміну, орендар зобов’язаний оплачувати платежі до закінчення року. Також, розрив угоди на етапах від року до двох, трьох, чотирьох або більше років небезпечний штрафними санкціями. При всьому цьому, дана умова стосується як добровільного розірвання договору, так і розірвання з ініціативи лізингодавця.

Який же вихід?
У крайньому випадку, примусове стягнення автомобіля можна оскаржувати. Звичайно ж, якщо заборгованість по платежах очевидна, тоді виконавча напис нотаріуса задіюється. Тим не менше, всі штрафні санкції та пені до заборгованості не відносяться, і тому з’являється можливість їх списання в судовому порядку.
Всі шанси оскаржити стягнення безпосередньо залежать від обставин, що склалися в справі, від наявності порушень з боку нотаріуса та/або виконавця, а також від дійсної наявності заборгованості та сумлінності лізингодавця. Приміром, у договорі може прописуватися пункт, який говорить, що оплата платежів не може затримуватися навіть у разі виникнення форс-мажорних обставин. Таким чином, домогтися правди в цій ситуації досить важко. Тому особливо важливо ознайомитися з усіма деталями, які прописані в лізинговому договорі, перш ніж його підписувати.

І в заключення необхідно нагадати, що у разі відсутності можливості оплачувати платежі за лізинг автомобіля, самим розумним буде спробувати домовитися про розстрочку платежів, так як розрив договору загрожує великими штрафним санкціям і втратою автомобіля.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

3 комментариев к записи “Як рятувати лізинговий автомобіль”

  1. адвокат пишет:

    Отличная статья.

  2. Надія пишет:

    Скажіть будь ласка, хочу купити авто.В компанії сказали що можна його придбати без лізингу додавши до вартості 10 %. Але все рівно треба спочатку заключити договір лізингу, потім машину приганяють в необхідний мені автосалон і зразу ж можна переоформити договір на купівлю -продаж, тобто я зразу ж при повній сплаті вартості стаю власником авто. Чи це правда? Підскажіть будь ласка як і коли можна викупити повністю машину і чи це взагалі можливо?

  3. Ліля пишет:

    Щоб не виникало таких проблемних ситуацій, вже краще взагалі не починати користуватися цією послугою, навіть якщо є маленькі сумніви у власних можливостях. Звичайно, розумною дією можна вважати особливу уважність до всіх умов такого договору.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Страхование кредита
Страхування кредиту

Можна сказати з упевненістю, що такий вид банківських операцій, як...

Строительные пирамиды
Як уберегтися від «будівельних» шахраїв

Як би сумно це не звучало, але на сьогоднішній день...

Закрыть