Як взяти кредит пенсіонеру

Кредит пенсіонеру

Розглядаючи сучасне кредитування, звертаємо увагу на дуже скромний пакет пропозицій пенсіонерам, які так само, а найімовірніше – і більше, як інші категорії населення, потребують фінансової підтримки. Оперуючи статистичними даними щодо кількості жителів України станом на 01.07.2013 р. – 45’289’457 чоловік, і порівнюючи з кількістю пенсіонерів – 13’639’702 людини, приходимо до висновку, що третина населення нашої країни – люди старшого віку.

А значить, існує величезна категорія платоспроможного населення, причому з дуже відповідальним підходом до фінансових обов’язків. Ні для кого не секрет, що саме пенсіонери є найбільш чесними платниками комунальних послуг. Але не дивлячись на це, сьогоднішньому пенсіонеру досить важко отримати кредит. А причиною є система розрахунку фінансового стану позичальника, яка враховуючи можливий форс-мажор, в підсумку дає результат про високий ступінь ризику подібної угоди. А значить, надання кредиту такому позичальнику не рекомендується.

Хоча, в гонитві за прибутком багато кредиторів стали нехтувати ризиком проблем з поверненням коштів, і видають кредити всім охочим. І не можна сказати, що їхні дії позбавлені логіки. Справа в тому, що зазвичай такі кредитори пропонують кредит з настільки високою процентною ставкою що навіть якщо кожен третій не поверне їм борг, вони все одно будуть в прибутку. Крім цього, ці кредитори мають на клієнта такий вплив, що практично всі позичальники поступово повертають борги, тим самим колосально збільшуючи їх прибуток. Тому, вже сьогодні навчені такою практикою, багато банків так само готові надавати кредит пенсіонеру. А ось під які відсотки – це залежить виключно від жадібності кредитора.

Бажаючи знайти найвигідніший кредит для пенсіонера, насамперед варто звернутися в той банк, в якому ви отримуєте пенсію. Адже саме він найбільш зацікавлений в подібній позиці. Володіючи випискою по пенсійному рахунку, банкір має можливість точно й моментально розрахувати середню суму щомісячних надходжень. А на їх підставі – визначити можливість надання позики. Багато банків схильні самостійно нав’язувати пенсіонеру кредитний ліміт на їх пенсійну картку, яким можна скористатися в будь-який момент.

Але, попри позитивні очікуванням, багато банкірів змушені визнати, що пенсіонери часто негативно сприймають такі ініціативи банку. Так як звикли жити виключно за можливостями і не схильні до боргів. На жаль, таке мислення найчастіше призводить до того, що коли пенсіонеру терміново потрібні гроші, швидко отримати їх немає можливості.

Тому не варто відкидати пропозицію банку встановити овердрафт на пенсійну картку. Якщо у вас сьогодні немає потреби користуватися овердрафтом, ви нічого не платите банку. А якщо станеться так, що терміново потрібні гроші (припустимо на ліки), то наявність невеликої заборгованості перед банком може іноді навіть врятувати життя. Тому рекомендую читачам приймати варіант отримання овердрафту на свою пенсійну картку.

Самим вигідним і безпечним овердрафтом для пенсіонера можу назвати програму кредитування Ощадбанку. Одночасно з цим, багато інших банків так само мають непогані кредитні пропозиції для людей старшого віку. Тому, будучи пенсіонером, краще заздалегідь звернутися до свого обслуговуючого менеджера і попросити про надання овердрафту. Маючи навіть незначну суму кредитного ліміту, ви отримаєте душевний спокій, що завжди дуже важливо.

У разі, якщо банк, не піклуючись про власних клієнтів, відмовив вам у наданні овердрафту, то не бачу сенсу «триматися» за такий фінансовий заклад – сміливо переходьте на обслуговування в інший банк, де вас будуть цінувати набагато більше. Процедура переходу в інший банк максимально проста. Потрібно просто прийти у вибраний фінансовий заклад і там написати заяву. Нікуди більше ходити і робити нічого не потрібно. Банк все зробить сам. Тим більше, що практично всі банки дарують новому пенсіонеру бонус порядка 25 – 40 грн. в подяку за перехід.

Існують, звичайно ж і стандартні кредитні пропозиції для пенсіонерів. Але зазвичай це або всілякі виверти, які вимагають платоспроможного поручителя – молодого і з високими результатами фінансового стану. В принципі цей молодий чоловік міг і сам на себе оформити кредит, а погашав би його все одно пенсіонер. Подібні пропозиції можна зустріти в багатьох банках нашої країни. Але одна з найвигідніших, на мій погляд – кредит від Імексбанку.

А от якщо банк не вимагає ні поручителя, ні застави, ні довідки про величину пенсії, то такого кредитора варто обходити стороною, оскільки велика вірогідність обману, який скоріше всього закінчиться фінансовою «кабалою». І щоб уникнути подібних ситуацій, буду наполягати, що краще оформити овердрафт на пенсійну картку, який по процентних ставках набагато привабливіший, як стандартні кредитні пропозиції.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

11 комментариев к записи “Як взяти кредит пенсіонеру”

 1. Ася пишет:

  Ну так банк у відмові пенсіонерам у кредиті можна зрозуміти. Якщо приходить пенсіонер по шкідливості років 45-50 брати кредит, то це одне. А якщо 70 років? Тому банки себе і страхують. Добре ще, що деякі нехай і зі “скрипом”, але все ж погоджуються давати невеликі кредити пенсіонерам.

 2. Іван пишет:

  Кредит пенсіонерам видають, але зі скрипом. Суми звичайно маленькі, в залежності від величини пенсії. Хоча це найвідповідальніші кредитопозичальниками, будуть на хлібі і воді, а борг повернуть.

 3. Юлія пишет:

  По-моєму, якщо піти в Приватбанк, то вони видадуть кредитну картку без проблем. Пам’ятаю такий час, коли вони їх розсилали поштою всім підряд. Але я особисто намагаюся не користуватися їхньої кредиткою, так як вони нараховують відсотки по незрозумілій мені схемі.

 4. Олена пишет:

  Не можу не погодитися з цією інформацією. І особисто мені дуже шкода таких пенсіонерів, яким відмовляють часом у видачі кредиту. Але не варто забувати, що вони платоспроможні і головне – порядні, на відміну від молодих. І не варто посилатися на їх вік.

 5. Надія пишет:

  Так, тут все вірно зазначено. Думаю, найкраще пенсіонерам все ж таки звертатися за оформленням кредитної карти до Ощадбанку та Приватбанку, а за овердрафтом – до Ощадбанку.

 6. Марина пишет:

  Маю досвід роботи в банку, і з боку працівника хочу сказати, що робота з людьми пенсійного віку достатню ризикована для банків. Тому вважаю обмеження по віку обгрунтованим. Дуже часто, пенсіонери дуже хочуть допомогти дітям чи онукам, але не взмозі розрахуватись з банком. Я, наприклад, як порядна людина, не можу відняти останню копійчину у людини похолого віку, а як співробітник банку я зобов”язана це зробити.

  • Тарас пишет:

   Доброго дня в мені 22 маю допомогу 1400 потрібно 10000 кредиту є вірогідність що дадуть і в якому банку?

 7. Артем пишет:

  Звичайно ж, овердрафт – це непогано. Але є і інші варіанти. Можна, піти до будь-якого банку (наприклад Приватбанк, ПУМБ, банк “Русский стандарт” та ін.) та просто без проблем оформити кредитну карту.

 8. Настя пишет:

  Бабусі, яким по 80 років навряд чи будуть брати кредити, а от ті, яким років по 60, користуються кредитними картками, на ліки їм вистачає і не треба звертатись до банку і писати заяви.

 9. Анастасія пишет:

  У пенсіонерів взяти кредит причин буває навіть більше, аніж у нас, молодих. Адже пенсії у них невеликі, а на лікування гроші завжди потрібні. Добре, що зараз з’явилась можливість і для цього прошарку населення.

  • Олена пишет:

   В теорії може це і так, але насправді отримати кредит пенсіонеру дуже складно. По-перше, всі банки мають обмеження за віком. По-друге, якщо і ухвалять рішення про надання кредиту, то обов’язково попросять привести поручителя.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Вигідний кредит
Найвигідніший кредит в Україні

Поставивши собі за мету знайти найвигідніший для клієнта кредит в...

Конвертація валюти
Гряде конвертація валютних вкладів у гривню?

З початку 2013 року українських вкладників нервують постійні чутки про...

Закрыть