Як забрати депозит

Забрати депозит

Банківський депозит – це сума грошових коштів на рахунку в банківській установі, які вкладник поміщає для отримання прибутку у вигляді нарахованих відсотків. Вкладаючи свої грошові кошти в банк, не завжди можливо передбачити, в який саме момент вони можуть знадобитися назад. Непередбачені життєві ситуації можуть змусити клієнта розірвати депозитний договір раніше встановленого терміну. Тим не менш, необхідно знати, що дострокове розірвання вкладу не вітається банківськими установами і може призвести до втрати раніше нарахованих відсотків. Тому далі постараємося розповісти вам, як розірвати свій депозитний договір з мінімальними втратами раніше нарахованих відсотків, і що необхідно для цього знати.
Перше і найголовніше – на підставі банківського депозитного договору, незалежно від виду вкладу, банк в обов’язковому порядку повинен видати кошти з вкладу клієнта безпосередньо на першу його вимогу. І навіть не має права вимагати від клієнта пояснень в письмовому вигляді причин подібного рішення.
Але сам процес (за який період часу, в якому вигляді необхідно повідомити банківській установі про своє рішення), а також умови (фіксований розмір процентної ставки в момент дострокового розірвання депозитного вкладу) реалізації свого права на дострокове розірвання депозитного договору, в обов’язковому порядку регламентуються в договорі, незалежно від виду оформлюваного вкладу.

У процесі оформлення вкладу підпис клієнта в депозитному договорі означає, що він дає свою згоду і чітко розуміє всі запропоновані умови. Перш ніж підписувати договір на оформлення депозитного вкладу, попередньо необхідно вивчити всі його деталі і нюанси, які в майбутньому дозволять у разі дострокового розірвання вкладу уникнути будь-яких проблем, а також зіпсованих вражень в процесі співпраці з обслуговуючою банківською установою.

Обов’язково клієнт зобов’язаний вимагати форму договору для подальшого з ним ознайомлення. У ситуації, якщо банківський співробітник відмовляє клієнту в попередньому наданні форми договору для ознайомлення з його умовами, і посилається на той факт, що роздрукувати його з’явиться можливість тільки після безпосереднього закінчення процедури оформлення і внесення грошових коштів у касу банку, в такому випадку необхідно серйозно задуматися щодо подальшої співпраці з цим банком.

У більшості випадків в договорі депозитного вкладу вказується, що буде проведено перерахунок процентної ставки на значно нижчу в тому випадку, якщо відбувається дострокове розірвання депозитного вкладу клієнтом. Таким чином для того, щоб уникнути значних втрат свого прибутку в процесі дострокового розірвання договору, рекомендації будуть наступними.

У першу чергу, необхідно підшукати банк і умови депозиту з найменшими штрафними санкціями (або взагалі без них) при достроковому вилученні депозиту.

Доречним буде оформлення і розміщення грошових коштів не на один депозитний вклад, а одночасно на кілька, і бажано з різними термінами. Наприклад, внесення коштів на строковий депозит з більш високою і вигідною процентною ставкою, а також на вклад з можливістю зняття і поповнення коштів у зручний для клієнта момент і, найголовніше, без втрат вже нарахованих раніше відсотків.

Звичайно ж, подібні варіанти розміщення своїх коштів назвати дуже прибутковими досить складно. Тим не менше, тільки в цьому випадку клієнтові гарантується стабільний дохід, навіть якщо виникне необхідність дострокового зняття грошей і розриву депозитного договору.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

26 комментариев к записи “Як забрати депозит”

 1. Mrs Martina Omar пишет:

  Вам потрібен кредит, щоб погасити борг або почати свій власний бізнес, якщо так, напишіть нам на martinaloanservices@hotmail.com сьогодні для отримання додаткової інформації,

 2. Володимир пишет:

  Пробпема повернення вкладу існує і це реально. Полтавське відділення банку “Капітал” відмовляється повернути вклад і робить примусову пролонгацію, не дивлячись на заяву про повернення.

 3. Сергій пишет:

  Даже если я прочитаю условия договора, изменить ничего не смогу. Не имея образования юриста, разобраться в договоре трудно. Добрый совет – вкладывать деньги в разные банки. Я работаю с Авалем и Приватом.

 4. Ірина пишет:

  Я не бачу жодних проблем, щоб забрати депозит, це ж ваші гроші. Банк в будь-якому випадку повинен їх повернути, навіть якщо забираєте достроково. Не знаю чому такі питання виникають, на мою ніякої складності немає, принаймні у мене. Я неодноразово користуватися послугами різних банків, і завжди отримувала гроші вчасно. Єдине, якщо сума вкладу досить велика, то краще вибирати банк, де вклади будуть застраховані.

  • Віктор пишет:

   Аналогічно, користувався послугами різних банків, проблем не виникало. Навіть якщо були питання їх вдавалося вирішувати, Але вкладники VAB на даний час дійсно не можуть забрати свої депозити, незважаючи на всі заходи. З лютого в банку серйозні проблеми. Вклади не повертають. Маскують це пролонгацією вкладів або відсутністю готівки. Куда дивиться НБУ. Чому не введено Тимчасову адміністрацію. 07.05.2014 в Івано-Франківській ОДА була зустріч вкладників з головою ОДА та керівництвом управління НБУ в області і Вабанку. Результатів жодних. Влада не стає на бік народу. Здається треба робити ще один Майдан і наводити порядок уже з новою владою, тому що крім зловтішань з вкладників, реальних кроків ніхто не запропонував. Пенсіонерам сьогодні не видавали жодної копійки пенсії. Вони що мають всі померти з голоду, тому що Бахматюку не стає на яхту чи Майбах.

 5. Колян пишет:

  У універі підключили нас у ПриватБанку по повній: карта стипендіальна, кредитка, скарбничка. Так вигода тільки з того, що дєнюжка копиться, а сам відсоток з депозиту – взагалі копійки. І потім спробуй зняти, допит прям ведуть “а чому ви знімаєте гроші? Для чого? “=)

 6. Оксана пишет:

  Читаючи попередні коментарі я постійно дивилася на дату…І я таки переконана, що половина з них явно неправдиві. Станом на 15.04.14р. на ринку банківських послуг мало який банк може собі дозволити видачу депозиту в повному обсязі, хіба що це Укрексім, Аваль чи Приват. Особисто я маю депозити в ВАБі, один з яких забираю вже місяць по 1000грн на день(при наявності коштів в касі). Така ж ситуація в Сітікомерцбанку.
  Мене це обурює, але я в даному випадку заручник ситуації. Тому всім раджу обирати стабільність і середню доходність.
  Будьте фінансово-грамотні.

 7. Женя пишет:

  Дуже хороша порада у статті – розміщення депозиту частинами. Маленький депозит банку повернути не складно, тому й проблем немає. У мене недавно були депозити в ПриватБанку, то мені їх без проблем розірвали достроково. Єдине, що вони через ажіотаж навколо депозитів ввели процедуру, при якій протягом 3 днів депозит візувався. Але потім мені депозит повернули на карту. Щодо валютних депозитів – інша історія. Вам його повернули і він на карті, ось тільки зняти його можна тільки шматочками за еквівалентом 15000 грн. Це наша держава і уряд так зробили, щоб люди повільніше валюту купували і втрачали свої гроші, які у гривні лежать.

 8. Таня пишет:

  А у нас бабуся вирішила зняти гроші свої з рахунку (за два тижні до закінчення договору в січні). Так її там так “обробляли” і вмовляли цього не робити, що з великими труднощами вдалося збрать своє ж. Чи то це після останній подій на Україні, чи то завжди так було, а ми просто не стикалися!?

 9. Павло пишет:

  Депозит це основа банківської діяльності, так би мовити її фундамент і коли його починають руйнувати такими методами, то це змушує задуматися над тим, що буде далі. Якщо так триватиме, то банки втратять довіру вкладників і на довго.

 10. Ірен пишет:

  Дійсно, проблем із зняттям депозиту не повинно бути, та й не в інтересах банку псувати відносини з вкладниками і псувати собі репутацію. У будь-якому випадку за законом правим виявиться вкладник. А з дострокового зняття грошей можна позбутися нарахованих відсотків, даний факт не оскаржимо.

 11. Анна пишет:

  Все-таки я не змогла побачити жодного негативного моменту, коли забирала достроково свій депозит з Приватбанку. Ввічливі співробітники після моєї заяви про повернення відразу все повернули.

 12. Валентин пишет:

  Зовсім недавно зіткнувся з проблемою зняття валютного депозиту в одному з українських банків. Вона полягала в тому, що при зверненні до операціоніста банку про зняття коштів з депозиту, вона мотивувала відмову тим, що з учорашнього дня у них висить програма і неможливо навіть подивитися наявність грошей на рахунку.

 13. Віка пишет:

  Абсолютно згодна з автором останнього коментаря. Складнощі можуть виникати лише зрідка з достроковим поверненням депозитів. Ці проблеми легко вирішувані, навіть якщо банк банкрутує.

 14. Кіра пишет:

  Нещодавно прийшла забирати свій депозит. А у них програма “висить”. Я розумію, що співробітник не винен, а вина системи, програмного забезпечення та інших хитромудрих речей. Але я чому повинна чекати? Півдня там просиділа, в результаті довелося знову їхати на наступний день. До речі, обслуговувалася в Приватбанку.

 15. Надя пишет:

  Я вважаю, що це зовсім неактуальна стаття. Так як на сьогоднішній день на ринку депозитів не існує об’єктивно такої проблеми як повернення депозиту. Прийшов у банк, написав заяву і забрав гроші. Ось і все!

 16. Іван пишет:

  Повністю згоден з тим, що депозитів має бути кілька, на різні терміни. Часто бувало так, що гроші терміново потрібні, а відсотки втрачати шкода. Сам користуюся послугами Приват Банку, нарікань на нього немає, минулого року там з’явилася можливість укласти договір з капіталізацією відсотків в кінці місяця, що є не в кожному банку.

 17. Інна пишет:

  Чесно кажучи, я не бачу ніякої складності в тому, щоб забрати депозит. Жоден банк не вправі відмовити. Єдиний мінус – при достроковому вилученні депозиту – зменшення нарахованих відсотків.

 18. Максим пишет:

  Забирав недавно доларовий депозит по закінченню терміну в банку Надра, а у них валюту не завезли. Так віддали гривнями. Начебто у інших банків таких проблем з доларом немає. Більше ніколи в Надра НЕ сунусь, банк злочинця Фірташа.

 19. Олена пишет:

  У мене зараз лежить депозит у банку і хотілося б його забрати. А то ситуація в країні якась нестабільна. Не хотілося б гроші втратити. Шукала інформацію, пов’язану з моєю проблемою. І ось натрапила на статтю. В принципі, відповіді на свої питання я отримала. З понеділка буду діяти.

 20. Марина пишет:

  Після закінчення терміну депозиту звичайно ж не виникає проблем забрати гроші. Але тут же йдеться про дострокове розірвання депозиту, в цих випадках вкладник завжди несе втрати.

 21. Оксана пишет:

  Хочу поділитися досвідом у сфері відносин з банками. Якщо ви вирішили довірити свої кошти, то обов’язково обговоріть з банком всі умови дострокового зняття. У мене ця стуація кілька місяців тому сталася і залишилися тільки хороші враження.

 22. Аня пишет:

  Вже неодноразово доводилося знімати гроші з депозитного рахунку, в т.ч. і достроково. Жодного разу жоден банк мені не перешкоджав в цьому. Єдиний мінус – втрата частини нарахованих відсотків.

 23. Олексій пишет:

  Тільки один раз довелося забрати кредит раніше терміну. До кінця терміну залишалося пару місяців – але грошей зайняти було ні у кого. Відсотки були загублені. Тепер за термінами вкладу більш консервативний.

 24. Оля пишет:

  У мене була ситуація, що потрібно було передчасно забрати депозит з Приватбанку, але загалом зробити мені це вдалося без проблем. Просто відсотки по депозиту мені порахували за більш низькою відсотковою ставкою.

 25. Ольга пишет:

  У мене був досвід зняття депозиту до дати його закінчення, після автоматичної пролонгації на її один термін. Я прийшла у відділення банку сказала, що хочу зняти депозит, назвала суму яка мені потрібна. Банк замовив мені гроші і наступного дня, я без проблем отримала гроші по депозиту.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Прострочення_платежів
Прострочення по кредиту. Що робити?

Прострочення по кредитній заборгованості - це справжня проблема. І на...

Погашение кредита
Правильно погашаємо кредит

Очевидним і зрозумілим є бажання людини вчасно погасити свою кредитну...

Закрыть