Як зберегти свої гроші. Ч.2

ФГВ

Казначейські векселі
Казначейський вексель – це короткостроковий документ, який випускається урядом і представляє собою зобов’язання виплатити його держателю необхідну суму грошових коштів у визначений термін. Надійність казначейського векселя гарантується державою, яка його випускає. Тому, саме цей фінансовий інструмент вважається порівняно стабільним і безпечним.
Саме тому, що казначейські векселі є короткостроковими вкладеннями, діють вони протягом одного року. Дія векселя відбувається за такою схемою: придбання паперу здійснюється за заниженою вартістю, а безпосередньо вже в момент погашення, урядом виплачується її повна вартість. Різниця, яка виходить в результаті і становить дохід.
Переваги:
- надійність інвестування в казначейські векселі забезпечена власністю держави, яка їх випускає;
- придбані векселі можна продати на вторинному ринку до настання встановленого строку їх погашення;
- можливе здійснення торгових операцій з векселями, тобто продавати/купувати їх протягом терміну обігу, таким чином, отримуючи додатковий дохід.
Недоліки:
- у разі необхідності отримання всієї суми коштів раніше встановленого терміну погашення, ви можете отримати інвестовану суму не в повному обсязі;
- порівняно з іншими борговими інструментами, рівень дохідності невеликий.

Муніципальні бонди
Муніципальні облігації територіального позики – це цінні папери, емісія яких здійснюється муніципальними організаціями: область, місто, район і т.д. Початкова мета бондів – залучення додаткових коштів для фінансування проектів суспільного характеру. Придбання подібних бондів є більш вигідним для місцевого населення, так як для них територіальною адміністрацією вводяться певні пільгові умови.
Переваги:
- надання податкових пільг (виключно для населення свого району);
- наявність високої надійності інвестування.
Недоліки:
- у разі необхідності отримання всієї суми коштів раніше встановленого терміну, ви можете отримати інвестовану суму не в повному обсязі;
- в процесі придбання муніципальних бондів може знадобитися оплата додаткових комісій;
- муніципальні бонди характеризуються відносно низькою процентною ставкою.

Корпоративні бонди
Бонди, які випускаються корпорацією або компанією, отримали назву корпоративні бонди. В свою чергу, якщо компанія має потребу в додаткових коштах для подальшого розвитку свого бізнесу, досить часто вона звертається з даного питання до населення. Продаж бондів громадянам є більш вигідною справою для компанії, ніж оформлення банківського кредиту.
Переваги:
- порівняно з державними цінними паперами, а також депозитними сертифікатами, в корпоративних бондах відсоток виплачується значно вищий.
Недоліки:
- компанія в будь-який момент може призупинити виплату відсотків або ж просто зникнути;
- у разі необхідності отримання всієї суми коштів достроково, ви можете отримати інвестовану суму не в повному обсязі;
- в процесі придбання корпоративних бондів може знадобитися оплата додаткових комісій.

Таким чином, перш ніж визначитися з оптимальним джерелом інвестування для збереження та примноження особистих коштів, слід дуже ретельно ознайомитися з усіма деталями, проаналізувати їх переваги та недоліки. Тільки таким чином Ви зможете бути впевненими у своїй фінансовій безпеці.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

1 комментарий к записи “Як зберегти свої гроші. Ч.2”

  1. Михайло пишет:

    Дізнався з статті багато нового, особливо про корпоративні бонди. Я чув про цей вид інвестування раніше, і навіть хотів його спробувати, оскільки відсотки доходу набагато більше, ніж у банку. Проте недоліки мене розчарували, тому не знаю, чи варто вкладатися в цей варіант інвестицій.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
ФГВ
Як зберегти свої гроші

Більшість людей, заробивши певну суму грошових коштів, стикаються з таким...

Кредитна карта
5 правил користування кредиткою

Все більшою популярністю в наш час користуються банківські кредитні карти....

Закрыть