Як зберегти свої гроші

ФГВ

Більшість людей, заробивши певну суму грошових коштів, стикаються з таким запитанням «Де зберігати свої заощадження і куди краще їх інвестувати для їх примноження»? Для тих, хто бажає правильно розпорядитися своїми грошима, ми пропонуємо розглянути найпопулярніші варіанти заощаджень, обговорити їх основні переваги та недоліки. Сподіваємося, що це допоможе кожному вибрати для себе найбільш підходящий варіант інвестування.

Поточні або розрахункові банківські рахунки
Даний вид банківського рахунку в першу чергу служить для зберігання грошових коштів та здійснення платіжних транзакцій. В будь-який момент кошти з даного рахунку з легкістю можуть бути зняті його власником, так само як і внесені. Однак, в залежності від банківської політики, відсотки за зберігання грошових коштів можуть бути мінімальними, а іноді їх нарахування взагалі не передбачається.
Переваги:
- Вільний доступ до своїх коштів 24 години на добу через мережу банкоматів;
- Дуже надійне місце для зберігання грошових коштів у разі страховки поточного банківського рахунку;
- Можливість поповнення рахунку в будь-який момент.
Недоліки:
- Оплата комісійних за здійснення операцій з рахунку, встановлення обов’язкового мінімального балансу;
- Імовірність відсутності нарахування відсотків на залишок коштів на рахунку у відповідності з політикою і умовами банківської установи.

Депозитний рахунок
Депозитний банківський рахунок надає вкладникові можливість помістити заощадження на встановлений або невстановлений в договорі термін. У свою чергу, банк інвестує ці кошти в оборот, а клієнту виплачує відсотки. Депозитний вклад – це борг банку перед вкладником, який в обов’язковому порядку підлягає поверненню. Цей вид заощадження виключає можливість присутності будь-яких ризиків і гарантує невеликий, але стабільний дохід.
Переваги:
- Нараховуються відсотки набагато вищі, ніж по розрахунковому рахунку;
- Можливість поповнення вкладу (залежно від умов депозиту), як гарантія стабільного приросту доходу;
- Можливість часткового зняття коштів (залежно від умов депозиту);
- Встановлення фіксованого терміну розміщення коштів, що дозволяє обмежити себе від щоденних витрат.
Недоліки:
- Невеликий профіт по відсоткам;
- Розірвання депозиту раніше затвердженого в договорі терміну тягне за собою невиплату або неповну виплату всіх нарахованих відсотків.

Депозитні сертифікати
Депозитний сертифікат – це цінний папір, який свідчить про внесення клієнтом грошових коштів в банківську установу. Також, це гарантія права клієнта на повернення своїх коштів з депозиту та нарахованих відсотків по закінченні затвердженого терміну. У більшості випадків, сертифікати видаються банками. Тим не менш, у багатьох країнах існує можливість їх придбання через брокерів.
Переваги:
- Свобода в обороті (можливість використання сертифіката на пред’явника в якості подарунка, розрахуватися їм і т. д.);
- Дохід від сертифіката вище, ніж з депозитного рахунку (в залежності від терміну сертифіката).
Недоліки:
- Поповнити даний вид вкладу неможливо;
- У разі втрати або крадіжки сертифіката велика ймовірність того, що коштами, розміщеними на ньому, може скористатися хтось інший;
- У випадку втрати іменного сертифіката, при його поновленні утримується вартість бланка сертифіката;
- Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) не відшкодовуватиме кошти за вкладом, які підтверджуються депозитним сертифікатом на пред’явника.

Продовження…

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

7 комментариев к записи “Як зберегти свої гроші”

  1. Moneyveo пишет:

    Зараз з депозитами стало складно. Деякі банки дуже стараються підірвати довіру до банківської системи. І їх ніяк не карають.

  2. Тамара Іванівна пишет:

    Я зберігаю гроші в копілці Приватбанку. До того ж у мене їх кредитка і з кожної трати на Скарбничку надходить певна сума. Я не сперечаюся, що це небезпечно. Але і вдома тримати не варто: раптом домашня тварина згризе гроші або вас пограбують. У будь-якому випадку, коли тримаєш гроші в банку, на них капає відсоток. А вдома виникає сильна спокуса витратити скоріше.

  3. Макс пишет:

    Я за те, щоб не зберігати гроші на депозиті. Немає впевненості в надійності банків. А нинішня “стабільність” національної валюти і зовсім знижує прибутковість депозитного вкладу до нуля.

  4. Веда пишет:

    Я теж за депозити. Це більш зрозуміло простій людині. І в банках є досить вигідні пропозиції по депозитам.

  5. Ксенія пишет:

    На мою думку, найвигідніший спосіб вкладення грошей – депозит. Я багато років співпрацюю з двома банками, проблем з поверненням немає. Але перед укладенням договору необхідно ретельно вивчати рейтинг та відгуки того чи іншого банку.

  6. Марія пишет:

    Сертифікат- хороша річ, якщо є ще вклади в інших банках. Але в нашій країні, наскільки я знаю, це не дуже користується попитом. А в період військових дій спробуй перевести в готівку.

  7. Лєна пишет:

    Мені найбільше подобається депозитний рахунок. Сама пробувала його відкрити в ОТП банку. Відсотки капають невеликі, але зате стабільно і без жодних ексцесів. Уже через рік побачила на картці непогану суму. Звичайно, все залежить від суми початкового внеску.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Кредитна карта
5 правил користування кредиткою

Все більшою популярністю в наш час користуються банківські кредитні карти....

Автокредит
Як рятувати лізинговий автомобіль

Лізинг - це комплексна послуга, яка дозволяє клієнту скористатися додатковими...

Закрыть