Як змусити банк показати реальну процентну ставку!

Реальная ставка банка

Знаючи про всеукраїнський шабаш на всіх рівнях влади, кожен з нас відчув на собі загальне нехтування законами в різних життєвих ситуаціях. А недотримання законних рамок в області кредитування обіцяють позичальникові досить відчутні фінансові неприємності. Даною статтею обійду повз оформлення за чужим паспортом і підроблення підпису, а хочу акцентувати увагу на приховуванні від позичальника майбутніх витрат по кредиту і ступінь відповідальності за дані дії кредиторів.

Всі знають про те, що багато банків практикують ретельно замасковану кредитну політику, яка своїми на перший погляд недорогими послугами, готова втопити в боргах кожного клієнта, переслідуючи постійне виконання планів з кредитування в ім’я жадібних інтересів власника банку. Немає сенсу перераховувати назви банків, що приховують реальну вартість кредиту (хоча назвати, звичайно, свербить ), тому-що багато залежить від самого кредитчика і його безпосереднього начальника. Але, на жаль для банкірів, на захист позичальника, Національний Банк України від 10 травня 2007 рокузатвердив і опублікував Постанову №168 , яка суттю своєю покликана цілком і повністю захищати права кредитоотримувача.

Основною вимогою даної Постанови є обов’язкове ознайомлення МАЙБУТНЬОГО позичальника з майбутніми витратами за оформленим кредитом. Так як слово «обов’язкове» є ключовим, то кожен менеджер кредитування має свою стратегію, що дозволяє заховати від клієнта справжні цифри.

Кожна кредитне справа повинна мати документ ознайомчого характеру про майбутню угоду, який намагаються підсунути в самий делікатний момент. Наприклад, коли клієнт вже підписав кредитний договір, або в процесі оформлення, але серед кіпи не настільки важливих анкет і форм. Головне – щоб клієнт розписався на сторінці, де написаны реальні витрати по кредиту, але не звернув на них уваги. У разі, якщо позичальник, детально розглядаючи документи, цікавиться даними цифрами, найчастіше відповідають приблизно так: «на це не звертайте уваги, тут банк розраховує власні ризики, і ця цифра нічого спільного з вашими витратами не має».

З урахуванням вимог постанови №168 кожен клієнт, оформлюючи заявку на кредит, повинен бути ознайомлений, і підписавшись на документі, підтвердити обізнаність про найважливіші даны за запропонованою позикою:
- Сума;
- Строк;
- Мета;
- Забезпечення;
- Необхідність оцінки майна;
- Тип процентної ставки;
- Точна вартість кредиту: процентна ставка, супутні витрати, фінансові зобов’язання, обслуговування і погашення, страховка, оцінка, нотаріальні витрати;
- Ймовірність дострокового погашення;
- Інші нестандартні умови.
Всі перераховані дані повинні надаватися потенційному позичальникові ДО ПІДПИСАННЯ кредиту, та з обовязковим його підписом про ознайомлення.

Постанова №168, пункт 2.4. «Банк зобов’язаний отримати письмове підтвердження про ознайомлення позичальника з умовами кредитування». Значить, кожна кредитна справа повинна мати документ з підписом позичальника, мовляв: «знаю – згоден». Повинно мати – і має, а якщо ви не пам’ятаєте, як підписали його, тому не знали, скільки доведеться платити – значить, були не уважними. І звинувачувати в цьому кредитчика не варто – він виконував свою роботу.

Перш ніж оформити кредит, пам’ятайте кілька простих, але ефективних правил:
- Не можна погоджуватися на угоду в день консультації;
- Проконсультувавшись з менеджером кредитування, просіть роздрукувати всі дані, що він вам наобіцяв, з графіком і шаблоном договору;
- Приймайте рішення, порадившись з будь-ким компетентним. Нехай це не буде кредитний брокер, але у всіх є друг або знайомий з багатим досвідом кредитних операцій – порадьтеся з ним, а краще, звичайно – з юристом.
І найголовніше – який би ви кредит не уклали, виконуйте його умови, як би це дорого не обходилося. Так як всі інші варіанти значно дорожче.

А для уникнення зловживання вашими даними, рекомендую до ознайомлення рубрику «Шахрайство».

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

8 комментариев к записи “Як змусити банк показати реальну процентну ставку!”

 1. Ася пишет:

  У мене була гостра необхідність у кредиті, тому часу на роздуми не вистачало. Консультант попалася порядна, і розповіла про всі відсотки і умови виплат по кредиту. Так що поскаржитися ні на що не можу.

 2. Павло пишет:

  Перечитуючи дану статтю я згадував той момент як брав позику сам, і можу сказати , що як не дивно мені попалися кваліфіковані робітники які повністю розповіли мені всі умови позики і я даремно перечитував їх сам. Отже не все так погано як здається на перший погляд.

 3. Василь пишет:

  Перечитавши статтю, захотілось переглянути і детально перечитати умови договору. І взагалі на майбутнє треба буде бути уважним. Страшно подумати, скільки вони заробляють на необізнаності і довірі клієнтів.

 4. Женя пишет:

  Порада з приводу обдумування умов кредиту дуже слушна, але в реальній ситуації дуже небагато з банківських працівників проявляють таку лояльність, щоб пропонувати час на роздуми. Взагалі, мені здається, що банк дивиться на таку угоду, як на велику послугу і “снісхождєніє” для клієнта, тому ніби диктує правила відразу.
  просто треба відразу перед відвідуванням банку поставити собі задачі і наполягати на своєму!

 5. Анастасія пишет:

  Звичайно, можна кредит і не відразу оформлювати, а кілька днів поміркувати. Але за цей час і процентні ставки можуть зрости, а вас про це не повідомлять. Не люблю зв’язуватися з банками. Кредит оформлюю у крайньому випадку.

 6. Володимир пишет:

  Звичайно, кліент повинен ретельно ознайомитися як з договором, так і з графіком виплат. Те, що кредітор намагається приховати якись страховки чі інши сплати – це вже схоже на шахрайство. Але після підписання договору це вже не має значення. Тому і потрібно бути уважним.

 7. Наталья пишет:

  Хороша стаття яка повинна допомогти людям, але мені чомусь здається, що наші банки все одно знайдуть спосіб, і закон не порушувати і людині реальні витрати не показувати. Не в їх це інтересах. А ось остання порада, щодо виконання всіх обов’язків, дуже правильна.

  • Лариса пишет:

   Ми чомусь завжди боїмося, що будемо мати в очах інших не найкращий вигляд, якщо покажемо, що не зовсім орієнтуємося в темі і попросимо більш детально все пояснити. Звісно, значно простіше надягнути маску всезнайки і підписати все, що пропонує менеджер банку.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Суд
Суд з банком
Вартість суду з банком. Ч.3

Для більш детального представлення про майбутні витрати позичальника, готового подати...

Суд з банком
Вартість суду з банком. Ч.2

За наявності умов, зазначених у попередній статті, в принципі, кожен...

Закрыть