Як знайти надійний банк

Надійний банк

Задавшись метою отримати кредит, людина не особливо цікавиться стабільністю і надійністю обраного банку. Більшою мірою її хвилюють сприятливі умови кредитування, з урахуванням майбутніх витрат за отриманою позикою. Але така зневага до надійності банку може бути тільки у випадку з кредитуванням. Решта варіантів спілкування з банком вимагають глибокого аналізу його діяльності, з визначенням прогнозу на перспективу. Маючи намір укласти договір банківського вкладу, або оформляючи валютну карту для роботи за кордоном, кожен з нас розуміє, що надалі доведеться покладатись на совість банкіра і репутацію банківського закладу, та довіряти їм тяжко зароблені гроші. І від стабільності обраного банку буде залежати власний фінансовий стан.

Усвідомивши всю серйозність і важливість правильного вибору, варто звернути увагу на найважливіші показники надійності банку:

1. Історія. Кожен банк має свою історію, яка може розповісти про ті вчинки, на які він здатний. Пам’ятаючи закономірність: «історія повторюється», робимо висновки, що кожен з нас може потрапити в таку-ж ситуацію, як і попередні клієнти даного фінансового закладу. Не варто читати оплачені відгуки на офіційних сайтах. Краще, порившись в архівах банківських новин, звернути увагу на історію спілкування з клієнтом:
- Якщо у банку присутні історії невиплат або затримок з виплат депозитів, то такий банк не злякається рятувати свій капітал і за ваш рахунок;
- Але якщо банк у важкі часи видавав депозити ціною високого ризику розпаду всієї системи, приходимо до висновку, що такий заклад цінує клієнта і зробить для нього все можливе, щоб не нашкодити власній репутації.

2. Ставки за вкладами. Як у людини очі є «дзеркалом душі», так і у банку його процентні ставки за депозитами є відображенням стабільності його роботи і життєдіяльності:
- Банк, робота якого не налагоджена належним чином, постійно потребує джерелі грошового підкріплення тому його депозитна програма націлена на інтенсивне залучення капіталу, який покликаний врятувати його сьогодні, і скоріше за все – погубити завтра. Пропонуючи клієнтам високі ставки, банк розраховує на те, що населення врятує його принесеними грошима. І поки народ буде вкладати в нього свої кошти, такий банк буде триматися на плаву;
- Встановлюючи низьку процентну ставку на депозитні пропозиції, банк сигналізує про надлишок грошової маси, яка страхує і гарантує стабільну роботу, навіть у випадку впливу негативного чинника ззовні.
Говорячи про співвідношення ризику по відношенню до відсоткової ставки, користуємося формулою: чим вище процентна ставка за депозитами, тим вище ризик.

3. Мережа відділень і філій. Хороший банк – добре працює. А значить, думаючи про майбутнє, розширює свою діяльність шляхом відкриття відділень у всіх обласних центрах. Кількість відкритих філій говорить про високу прибутковості та далекоглядності цього банку. А якщо обраний вами банк інтенсивно розширює мережу своїх банкоматів, то такий фінансовий заклад, висловлюючи турботу про клієнтів, гарантує результативну роботу на найближчі 5-10 років.

4. Спілкування з клієнтами. У нашій державі існують банки з величезним потоком клієнтів. Але відмінність між ними очевидна при уважному розгляді стандартів спілкування з клієнтами:
- У разі, якщо карта клієнта була «проковтнута» банкоматом, а звернувшись до менеджера банку, ви отримали суху відповідь, що зобов’язує вас чекати тиждень або більше, то таке ставлення до клієнта не є нахабністю менеджера, а виявом байдужості адміністрації банку до свого клієнта;
- У разі звернення вкладника з проханням дострокового розірвання договору, банк не має право відмовити клієнту, а якщо клієнт зіткнувся зі стіною нерозуміння – це погана ознака, і є сигналом для втечі з цього банку.
Такі і подібні цим випадки можна знайти в Інтернеті, і покладаючись на громадську думку, зробити висновок про роботу того чи іншого банку.

5. Часта зміна персоналу. Працівники банку перші дізнаються про жалюгідний стан банку, і намагаючись врятувати себе від скорочення, попередньо кидаються на пошуки іншої роботи. А часта зміна керівника говорить про великий бардак глобального масштабу.

6. Фінансова звітність. Кожен банк зобов’язаний публічно афішувати свої фінансові результати, які виглядають як «китайська грамота». Але навіть нічого не розуміючи в цій звітності, легко можна в ній зорієнтуватися, відкривши перед собою відразу два фінансових результати різних банків. І порівнюючи їх між собою, зробити логічний і важливий висновок.

Поставивши перед собою завдання знайти відповідальний і надійний банк, кожен з нас міг просто знайти рейтинг банків і орієнтуючись на його дані протягом п’яти хвилин зробити для себе висновок. Але є така приказка, що брехня має три ступені:
1. Брехня – найлегша форма.
2. Нахабна брехня – форма більш запущена.
3. Рейтинг – сама неправдоподібна.

Розуміючи всю серйозність роботи банків, і могутність впливу їх грошей, говорити про справедливий рейтинг немає сенсу. Тому робіть самостійні висновки, і покладайтеся тільки на власну думку.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

15 комментариев к записи “Як знайти надійний банк”

 1. Іван пишет:

  Так банк надійний. Мій досвід роботи з Приватбанком – 10 років. Величезний плюс цього банку – це Приват24. Дуже зручно контролювати свої рахунки, та онлайн консультанти дуже допомагають. Але є й негативні моменти, зокрема при відкритті рахунку для отримання зарплати автоматично мені відкрили кредитний рахунок, чого я не просив. Також відкрили “копілку”, куди стягується частина зарплати і в Приваті24 їх не використаєш, необхідно особисто відвідати відділення банку щоб забрати ці кошти. Отже, Приватбанк нагло та автоматично нав’язує свої послуги + відсоткові ставки не малі.

  • Олена пишет:

   Так кредитка дійсно надається в пакеті до зарплатної картки, а от що стосується копілки, то це робиться за бажанням, вам таки дійсно нав’язали цю послугу.

 2. Віталій пишет:

  Треба ще також відзначити, що окрім зазначених вище факторів існує ще один показник надійності банків, а саме ваша особиста взаємодія із ним, тобто скільки часу ваші гроші лежать під відсотками в цьому банку чи на картці цього банку, якою ви користуєтеся. Якщо ви вже доволі довго є клієнтом того чи іншого банку і у вас не виникало ніяких незгод та претензій до нього, то краще продовжувати співпрацю у тому ж дусі, оскільки банк перевірени і ви можете на нього повністю покластися, а також довірити вже набагто більшу суму, ніж кілька років до цього.

 3. Марина-Олександра пишет:

  Дійсно треба трошки хоча б задумуватись перед тим як починати “спілкування” із банками.
  Мені дуже пощастило, що мій перший досвід із банками виявився вдачним.
  Я стала клієнтом Райффайзен банку Аваль ще будучи молодою студенткою. Відкривши невеличкий депозит у цьому банку я залишилася вдоволеною і якість обслуговування, і депозитною ставкою Отже на той час мене все влаштовувало.
  Але з часом відсотки стали падати і мою увагу звернцв на себе Приват Банк, якому я лишаюся вірною вже п’ять з хвостиком років.
  На мій погляд, все в ньому майже ідеальне. І депозитна ставка, і можливості кредитки, і сервіс, і світова розповсюдженість… Але мені не вистачає лише постійної справності терміналів. Та я не сумбурна леді, тому за техніку на банк не ображаюся!

 4. Юлія пишет:

  Вже кілька років є клієнтом Приват банку. Я дуже задоволена роботою цього банку, і вважаю, що він є одним з самих надійних з усіх банків, які надають свої послуги на території нашої країни!

 5. Dmitryi пишет:

  Завжди, скільки себе пам’ятаю, користувався ПриватБанком. Не знаю чому, але меня здаэться що цей банк надійний. Уже 6 років він мене ні разу не підводив.

 6. vitaliy_siriy пишет:

  Мені вибирати не довелось, бо в школі, де працюю є домовленість з Ощадбанком, тому й доводиться призвичаюватись. Другий банк, який відомий – це Приватбанк, який також мені здається стабільним і надійним.

 7. Петренко пишет:

  Звертайте увагу на спілкування і на саму історію банку! Тому як після 2008 року стало зрозуміло, що довіряти всім банкам, то просто не можливо. Зараз же дивлюсь скільки відділень в банку.

 8. Юліанна пишет:

  А я співпрацюю тільки з Приватбанком, бо він має найбільше в Україні відділень і банкоматів, та і взагалі знімаю готівку в будь-якому банкоматі без комісій.
  Для мене така мобільність найбільший плюс.

  • Ірина пишет:

   Юліанна, ми з Вами, певно, маємо справу з різними Приватбанками. Та в них навіть на видачу власних коштів через банкомат стягується відсоток, не говорячи вже про те, щоб знімати гроші в банкоматах інших банків.

 9. Алексей пишет:

  Так, я повністю згоден з Анастасією, давно співпрацюю з Приват банком, і поки мене ще не разу він не підводив, також хочу відзначити, що там не поганий відсоток на депозиті, у мене за рік вийшла кругла сума, також дуже багато у них програм по кредитуванню, саме вигідного клієнта, мені подобається цей банк.

 10. Віталій пишет:

  Я б в першу чергу якраз звертав би увагу на історію банку та його взаємодії із клієнтами, тому ще це своєрідний базис довіри до даної фінансової установи. Потім повинні йти не менш важливі речі: ставки по кредитам, умови ставок за депозитами та інше.

 11. Ірина пишет:

  Звісно, що кожен банк має певний рейтинг в залежності від кількості операцій, які ним проводяться та інших показників. Але щодо кредитної чи депозитної політики, то вона різна, і в цьому випадку вибір потрібно вже робити, виходячи з даних міркувань.

 12. Жора пишет:

  Якщо банк має низький процент по кредиту, тоді я піду в таку установу, адже вони дбають в першу чергу про клієнтів а вже далі про себе! Тобто мені там буде максимально комфортно, але зараз такі банки майже не знайдеш, Привабанк точно не входить до них!

 13. Анастасія пишет:

  Надійний банк, в принципі, найти не так важко, як це може здатися на перший погляд. Наприклад, той же Приват. А от вигідний банк з помірними процентними ставками найти набагато важче.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!
Гра - проценти
Гра на відсотках або гроші навколо нас

Вся робота банківської системи сформована і створена з метою отримання...

Обмеження розрахунків готівкою
Штраф за 150.000

Кожне порушення встановлених правил небезпечне наслідками. Особливо у фінансовій сфері....

Закрыть