Якщо змінилася нормативна грошова оцінка землі

Nalog

Якщо з 1 липня 2015 року в місті чи селі змінено нормативно грошову оцінку землі, тобто таке рішення оприлюднене після 15 липня- тоді нова нормативно-грошова оцінка застосовується не раніше початку нового бюджетного періоду. Іншими словами, норма про зміну НГО вступає в дію тільки через рік.

Зміна НГО вплине на суму зобов’язань із плати за землю в усіх її платників: і у власників землі, і у землекористувачів, у т.ч. орендарів.

Згідно з п.286.4 Податкового кодексу у разі зміни протягом року бази оподаткування платник плати за землю зобов’язаний подати податкову декларацію зі зміненими даними. Таку вимогу встановлено незалежно від того, як змінилася база оподаткування – збільшилася чи зменшилася.

Як зазначено в п.288.1 ПК, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди, оформлений і зареєстрований відповідно до законодавства. Тобто перерахуванню до бюджету підлягає сума орендної плати, зафіксована в договорі оренди землі.

Проте є обмеження, передбачені п.288.5 ПК:річна сума орендної плати повинна бути не менше 3% і не більше 12% НГО земельної ділянки.

Тому орендарям земель державної та комунальної власності необхідно розрахувати суму орендної плати, застосувавши до неї новий розмір НГО, і порівняти отриманий результат з вимогою п.288.5 ПК. Якщо вимога не виконується (наприклад, отримана річна сума орендної плати становить менше 3% НГО на рік) – доведеться вносити зміни до договору оренди (наприклад, шляхом укладення додаткової угоди). Зауважуємо, що ініціатива про внесення змін до договору (укладення додаткової угоди) може виходити як від орендодавця так і від орендаря.

Якщо ваше підприємство увійшло до числа тих, у кого змінилася сума плати за землю у зв’язку зі зміною НГО землі необхідно:
-        звернутися до відповідних органів місцевого самоврядування за отриманням нового витягу з технічної документації про НГО;
-        перерахувати розмір плати за землю-за період із дати набуття чинності рішення місцевої влади про зміну НГО або з іншої дати, установленої в такому рішенні;
-        відобразити зміни НГО в уточненій земельній звітності.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Подробнее в Важливо!, Земля
Nalog
Податок на нерухоме майно при зміні власника

У разі переходу права власності від одного власника до іншого...

ESV
Спрощення реєстрації бізнесу?

ДФС відзвітувала про спрощення процедури реєстрації бізнесу, запровадивши всього-лиш два...

Закрыть